Żegnaj Rafałku

i

Autor: Cezary Pecold Żegnaj Rafałku

Zgierz. 12-letni Rafał utonął w basenie. Sąd zdecydował w sprawie oskarżonych

2021-12-11 8:29

Trzy osoby oskarżone w sprawie śmierci 12-letniego Rafała, który utonął w basenie, podczas wyjazdu na zimowisko do Wisły (woj. śląskie) usłyszały wyroki. Sąd Rejonowy w Zgierzu skazał je na karę 3 miesięcy pozbawienia wolności oraz 2 lat prac społecznych. Skazani przez 5 lat nie będą mogli pracować w placówkach związanych z rekreacją w wodzie i na stanowiskach kierowniczych. Wyrok jest nieprawomocny.

12-letni Rafał utonął w basenie. Sąd skazał oskarżonych

W styczniu 2017 roku na basenie w Wiśle (woj. śląskie) doszło do tragedii zakończonej śmiercią 12-letniego Rafała. Chłopak, razem z innymi dziećmi z powiatu zgierskiego przebywał na zimowisku zorganizowanym przez zgierski magistrat. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, grupa liczyła 33 osoby w wieku od 9 do 16 lat plus opiekunowie. W pewnym momencie Rafał wraz z innym chłopcem znaleźli się w głębokiej części kąpieliska i byli już pod powierzchnią wody. Jeden z opiekunów wyciągnął chłopców z wody, niestety życia Rafała nie udało się uratować. 12-latek zmarł mimo prowadzonej reanimacji. Tragicznie zmarły chłopiec został pochowany w rodzinnych Grotnikach, a ówczesna wójt gminy Zgierz Barbara Kaczmarek wprowadziła trzydniową żałobę po śmierci 12-latka.

PRZECZYTAJ: Akcja policji w rejonie autostrady pod Zgierzem. Namierzono grupę ponad 130 kiboli

W sprawie śmierci Rafała prokuratura postawiła zarzuty kierowniczce ośrodka, w którym odbywało się zimowisko, prezesowi spółki, do której należał ośrodek oraz mężczyźnie, który pełnił funkcję ratownika a nie miał takich uprawnień. Jak podaje PAP, wczoraj (10 grudnia) Sąd Rejonowy w Zgierzu skazał całą trójkę na kary 3 miesięcy pozbawienia wolności oraz 2 lat prac społecznych za narażenie na utratę zdrowia i życia uczestników zimowiska. Skazani przez 5 lat nie mogą również pracować w placówkach związanych z rekreacją w wodzie i na stanowiskach kierowniczych. Wyrok jest nieprawomocny. Poniżej zdjęcia z pogrzebu tragicznie zmarłego 12-letniego Rafała.

ZOBACZ: Szpital w Piotrkowie wypisał chorą na Covid do domu. Zmarła kilka godzin później

Sonda
Czy kara wymierzona oskarżonym przez sąd jest odpowiednio wysoka?
Horror nad basenem. Nie żyje małżeństwo medyków z Białegostoku, śledztwo umorzone
Nasi Partnerzy polecają