Akcja policji w rejonie autostrady pod Zgierzem. Namierzono grupę ponad 130 kiboli

i

Autor: Policja Zgierz

Akcja policji w rejonie autostrady pod Zgierzem. Namierzono grupę ponad 130 kiboli

2021-12-10 13:51

Na terenie powiatu zgierskiego policjanci namierzyli ponad stu osobową grupę pseudokibiców, którzy zgrupowali się w rejonie autostrady, gdzie - jak podaje policja - najprawdopodobniej oczekiwali na przejazd kibiców wracających z meczu w Warszawie. W jednym z aut znaleziono maczetę i młot.

"Przejazdy zwaśnionych grup pseudokibiców klubów piłki nożnej zawsze generują zagrożenie związane z chęcią konfrontacji między tzw. bojówkami. Na bieżąco policjanci monitorują to środowisko i obejmują nadzorem trasy potencjalnego przemieszczania się. Województwo łódzkie, położone w centrum Polski, kumuluje najwięcej takich przejazdów, często niezwiązanych z meczami na naszym terenie. Tak też było 9 grudnia 2021 roku, kiedy to rozgrywany był w Warszawie mecz Legii ze Spartakiem Moskwa. W związku z pewnymi sygnałami przekazanymi nam przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców z komend w Lublinie i Gdańsku, około godziny 21.00 w rejon autostrady w powiecie zgierskim skierowaliśmy zwiększone siły z powiatu zgierskiego wspierane przez Oddział Prewencji Policji z Łodzi oraz funkcjonariuszy z Łęczycy" - podaje kom. Magdalena Nowacka ze zgierskiej policji.

Chciał wyłudzić 25 tysięcy złotych „na policjanta'! Złapali go na gorącym uczynku

Policjanci na drogach technicznych w okolicach węzła Emilia namierzyli 37 samochodów oraz 138 mężczyzn. W jednym z pojazdów mundurowi znaleźli i zabezpieczyli m.in. maczetę oraz młot.

Po przeprowadzonych kontrolach funkcjonariusze nałożyli 27 mandatów karnych oraz skierowali jeden wniosek o ukaranie do sądu. Ostatecznie wylegitymowani mężczyźni musieli się rozjechać. - Do żadnej konfrontacji nie doszło i nikt nie odniósł żadnych obrażeń - informuje Nowacka.

Sonda
Czy jesteś przeciwko ustawkom kibiców?