ZGIERZ. Dach płonął jak pochodnia. Życie lokatorów było zagrożone

2021-06-08 12:57

Chwilę grozy przeżyli mieszkańcy wielorodzinnego budynku przy ul. 3 Maja w Zgierzu. W poniedziałek (7.06) zapalił się tam dach. Z żywiołem ognia walczyło 12 zastępów strażaków. Do walki z pożarem ruszyli nawet ci, którzy zazwyczaj siedzą za biurkiem i nie jeżdżą na akcje.

Zgłoszenie o palącym się poddaszu do zgierskiej komendy straży pożarnej wpłynęło o godzinie 13.28. Po dojeździe na miejsce okazało się, że płonie poddasze w sześciokondygnacyjnym bloku mieszkalnym. Życie jego lokatorów było w niebezpieczeństwie. Na szczęście wszyscy zdążyli się ewakuować.

Pożar mieszkania. To cud, że nikt nie zginął

- Na miejscu pracowało 12 zastępów, w tym 4 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej – informuje Michał Mirowski ze straży pożarnej. - Mobilizacja, a także zaangażowanie zgierskich strażaków nie tylko tych, którzy na co dzień uczestniczą w akcjach, ale i tych, którzy siedzieli w tym dniu za biurkami i wyjechali ciężkim samochodem z dodatkową wodą oraz 2-gim podnośnikiem, organizowali teren wokół akcji, zamykali ruch, spowodowała, że pożar został opanowany w kilkanaście minut. Dodatkowe siły i środki pozwoliły na sprawniejszą walkę z żywiołem.

Trwa ustalanie przyczyn pożaru.