Zgierz: PIJANY kierowca chciał dać policjantom po 5000 złotych, żeby mu odpuścili. Teraz ma przechlapane!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Zgierz: PIJANY kierowca chciał dać policjantom po 5000 złotych, żeby mu "odpuścili". Teraz ma przechlapane!

2021-02-19 11:50

Policjanci zgierskiego ogniwa wywiadowczego zatrzymali 43-latka, który kierował samochodem na podwójnym gazie. Podczas czynności mężczyzna zaoferował funkcjonariuszom po 5000 złotych łapówki w zamian za "załatwienie tej sprawy inaczej". Mieszkaniec powiatu zgierskiego usłyszał już prokuratorski zarzut obietnicy wręczania korzyści majątkowej, za co grozi kara do 8 lat za kratkami.

Do zdarzenia doszło w minioną środę (17.02) około godziny 16.00 w Woli Rogozińskiej (gmina Zgierz). Uwagę policyjnych wywiadowców zwrócił opel, którego kierowca zjeżdżał do krawędzi drogi i hamował bez powodu. Po zatrzymaniu samochodu do kontroli, funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu, dlatego postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości.

- Badanie wykazało, że kierujący miał 3,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas wykonywania czynności na miejscu 43-latek kilkukrotnie proponował funkcjonariuszom "załatwienie tej sprawy inaczej". Oferował każdemu z nich po 5000 złotych, w zamian za co mieliby zwolnić mężczyznę bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji. Zgodnie ze słowami zatrzymanego, oferowana kwota miałaby być wypłacona w ratach, ze względu na limity na karcie bankomatowej - opisuje policja.

ZOBACZ TEŻ: ŁÓDŹ: ZABLOKOWAŁ RUCH komunikacji miejskiej na blisko godzinę! "Przecież musiałem gdzieś zaparkować"

Policjanci zatrzymali kierującego, który noc spędził w celi zgierskiego aresztu. 43-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty obietnicy wręczenia korzyści majątkowej oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwa grozi kara do 8 lat więzienia. Prokurator zdecydował o oddaniu podejrzanego pod dozór policyjny.

Przewoził poszukiwanego pasażera w bagażniku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany