Brzeziny w żałobie. Pan Rysio zginął od ciosu nożem. Łzy leją się strumieniami, ruszyła zbiórka

i

Autor: zrzutka.pl Brzeziny w żałobie. Pan Rysio zginął od ciosu nożem. Łzy leją się strumieniami, ruszyła zbiórka

Zginął, bo stanął na drodze złodziejowi. Ryszard Jasiński z Brzezin pośmiertnie odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę

2021-05-13 14:02

O Ryszardzie Jasińskim z Brzezin mówi się jako o bohaterze. Mężczyzna, niewiele myśląc, stanął na drodze złodziejowi, którego gonił ochroniarz z pobliskiego marketu. Niestety, ta interwencja okazała się tragiczna w skutkach. Napastnik pchnął 41-latka nożem, w wyniku czego ten zmarł. Te tragiczne wydarzenia miały miejsce 5 maja 2021 r. w centrum Brzezin, w pobliżu targowiska. Jak informuje Łódzki Urząd Wojewódzki, pan Ryszard został pośmiertnie odznaczony Medalem za Ofiarność i Odwagę przez prezydenta Andrzeja Dudę.

5 maja 2021 r. Ten dzień mieszkańcy Brzezin już zawsze będą kojarzyć z wielką tragedią, jaka rozegrała się w centrum miasta. Przypomnijmy, późnym popołudniem, z marketu w pobliżu targowiska, wybiegł złodziej. Za mężczyzną ruszył ochroniarz, a następnie policjanci z patrolu, którzy byli nieopodal. Ze swojego sklepu wybiegł też pan Ryszard. Chciał pomóc. Kiedy stanął na drodze złodzieja, ten ugodził go nożem, w okolice serca. Mimo natychmiastowej pomocy ratowników przybyłych śmigłowcem LPR, 41-latek zmarł. Mężczyzna zostawił żonę i dwóch synków.

CZYTAJ TEŻ: Brzeziny w żałobie. Pan Rysio zginął od ciosu nożem. Łzy leją się strumieniami, ruszyła zbiórka

Podlaskie. Piorun zabił studenta podczas wędkowania. Tak wygląda grób Tomka siedem lat po tragedii nad rzeką Nurzec

Jak się później okazało, 39-letni złodziej ukradł z marketu krem do smarowania pieczywa o wartości 5 złotych i 99 groszy. Napastnik usłyszał zarzuty zabójstwa, czynnej napaści, spowodowania obrażeń ciała u policjanta oraz kradzieży rozbójniczej, za co grozi mu kara dożywotniego więzienia. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Mieszkańcy Brzezin nie mogą otrząsnąć się po tragedii. W minioną niedzielę zorganizowali marsz milczenia. Setki osób zebrało się w miejscu makabrycznych wydarzeń, by oddać cześć panu Ryszardowi i zarazem zwrócić uwagę na brutalizację życia i powszechną obojętność na przestępstwa.

Pan Ryszard Jasiński został okrzyknięty bohaterem. Jak poinformował Łódzki Urząd Wojewódzki, mężczyzna został pośmiertnie odznaczony Medalem za Ofiarność i Odwagę przez prezydenta Andrzeja Dudę.