Brzeziny w żałobie. Pan Rysio zginął od ciosu nożem. Łzy leją się strumieniami, ruszyła zbiórka

2021-05-06 9:18
Brzeziny w żałobie. Pan Rysio zginął od ciosu nożem. Łzy leją się strumieniami, ruszyła zbiórka
Autor: zrzutka.pl Brzeziny w żałobie. Pan Rysio zginął od ciosu nożem. Łzy leją się strumieniami, ruszyła zbiórka

Mieszkańcy niewielkich Brzezin w Łódzkiem są wstrząśnięci. W środę, po godzinie 18 w centrum niewielkiego miasta rozegrał się dramat. Nożownik zadał śmiertelny cios w okolice serca 41-latkowi, który chciał pomóc w ujęciu 39-letniego napastnika. Lokalna społeczność i przyjaciele zmarłego pana Rysia, który prowadził sklep w okolicach miejsca tragedii, przekazują nie tylko wyrazy współczucia, ale chcą wspomóc wdowę i dwójkę małych dzieci, które 41-latek osierocił. „Tak jak przez całe życie tak i tym razem przyjął postawę obywatelską, spontanicznie próbując zatrzymać złodziei. Ale jeden z nich miał nóż...”- piszą poruszeni przyjaciele ofiary. Ruszyła zbiórka pieniędzy dla rodziny pana Rysia.

Szok, niedowierzanie i setki słów współczucia płyną do rodziny zmarłego 41-latka. Pan Rysio prowadził na targowisku w Brzezinach sklep, to właśnie w jego okolicach, w centrum miasta rozegrały się sceny horroru. Według wstępnych policyjnych ustaleń 41-latek próbował zatrzymać mężczyznę, który wybiegł z pobliskiego marketu i był ścigany przez ochroniarza - prawdopodobnie z powodu kradzieży.

CZYTAJ: Szokujące morderstwo na targowisku w Brzezinach. Znamy nowe, porażające fakty

- Jak wstępnie ustalono, 41-latek chciał pomóc w ujęciu napastnika i został przez niego ugodzony nożem w okolice serca. Mimo pomocy, której na miejscu udzielał m.in. zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, mężczyzna zmarł - poinformowała Joanna Kącka, rzeczniczka wojewódzkiej policji w Łodzi.

Próba obywatelskiego zatrzymania zakończyła się niewyobrażalną tragedią. Pan Rysio osierocił dwóch synków i owdowił panią Magdę. Brzezinianie są wstrząśnięci i nie kryją swojego poruszenia. W mediach społecznościowych pełno ciepłych słów wspomnień i wyrazów współczucia dla najbliższych.

PRZECZYTAJ: Łódź: Krzyki i płacz dziecka obudziły sąsiada. Policji drzwi otworzył agresywny 26-latek. Co działo się w mieszkaniu?

Bohater naszych czasów. Wyrazy współczucia dla rodziny.

Straszna tragedia. Wszyscy znali Rysia i bardzo lubili. Zawsze uśmiechnięty, sympatyczny.

Rysiu, jak zawsze waleczny...straszne że za odwagę stracił życie...

SZOK, SZOK, SZOK, ogromna tragedia dla wszystkich którzy go znali i nie tylko. Ogromne współczucia dla rodziny i najbliższych..

Poza słowami współczucia i otuchy, przyjaciele chcą też w materialny sposób wesprzeć wdowę i osierocone dzieci. Na portalu zrzutka.pl już ruszyła zbiórka pieniędzy dla rodziny >>> KLIKNIJ

Przyjaciele organizują zrzutkę dla wdowy Magdy i dwóch synków Rysia Jasinskiego, brutalnie zamordowanego przed swoim sklepem w Brzezinach. Tak jak przez całe życie tak i tym razem przyjął postawę obywatelską, spontanicznie próbując zatrzymać złodziei. Ale jeden z nich miał nóż... Po zakończonej akcji pieniądze zostaną przekazane rodzinie zmarłego...

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kalafiory naszprycowane narkotykami! Totalne zaskoczenie podczas kontroli CBŚP [WIDEO, FOTO]

Atak nożownika w Brzezinach – co wiem do tej pory?

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 18.00 w centrum Brzezin. Wszystko wskazuje na to, że dramatyczne wydarzenia rozpoczęły się, kiedy 39-letni agresor, prawdopodobnie po próbie kradzieży z marketu wdał się w utarczkę z pracownikiem ochrony. Uciekinier po drodze, najprawdopodobniej podczas próby ujęcia go, zadał 41-letniemu mężczyźnie cios nożem. W akcję ujęcia napastnika natychmiast wkroczyła policja. Podczas pościgu mundurowi oddali strzały ostrzegawcze, ale 39-latek nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy i wbiegł do bramy jednej z kamienic, to właśnie tam, podczas obezwładnienia i próby wytrącenia napastnikowi z ręki noża 39-latek zranił policjanta. Ostatecznie mężczyznę udało się zatrzymać. Prokuratura, która prowadzi w tej sprawie śledztwo chce jeszcze dziś przesłuchać nożownika.

TO WARTO WIEDZIEĆ >>> Łódź: Utrudnienia na ul. Sanitariuszek. Kierowcy szykujcie się na wahadło!

Podpalił się w sypialni rodziców
mj-s
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE