roboty

i

Autor: Pixaby

Łódź: Utrudnienia na ul. Sanitariuszek. Kierowcy szykujcie się na wahadło!

2021-05-05 9:23

W związku z kolejnym etapem budowy drogi ekspresowej S14, od dziś (5 maja) na ulicy Sanitariuszek w Łodzi, na odcinku od Maratońskiej do przejazdu PKP, będzie obowiązywała nowa organizacja ruchu - poinformował rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA Maciej Zalewski. Czego muszą spodziewać się w tej lokalizacji kierowcy? Sprawdź!

Jak wyjaśnił Maciej Zalewski, w związku z robotami, na wysokości budowanego wiaduktu wprowadzony zostanie ruch wahadłowy kierowany za pomocą sygnalizacji świetlnej.

- Jazda będzie się odbywała naprzemiennie raz w jednym, raz w drugim kierunku, będą obowiązywały: zakaz wyprzedzania i ograniczenie do 30 km/h. W związku z bezpośrednią bliskością przejazdu kolejowego, aby uniknąć jego ewentualnego zablokowania, w godzinach większego natężenia ruchu wprowadzana będzie ręczna regulacja – przekazał Maciej Zalewski, rzecznik GDDKiA.

CZYTAJ: Kalafiory naszprycowane narkotykami! Totalne zaskoczenie podczas kontroli CBŚP [FOTO]

Taka organizacja ruchy ma obowiązywać do końca przyszłego tygodnia (14 maja), z wyjątkiem najbliższego weekendu, kiedy wykonawca udostępni kierowcom całą szerokość jezdni.

Trwającą budowę S14, będącą zachodnią obwodnicą Łodzi podzielono na dwie części. Bardziej zaawansowany jest realizowany za 561,8 mln zł przez Budimex i Strabag odcinek Łódź Lublinek - Łódź Teofilów (12,2 km). Kontraktowy termin zakończenia tego fragmentu drogi to grudzień br. Drugą część trasy między węzłem Teofilów i miejscowością Słowik (16,3 km) za 724,1 mln zł realizuje chińska firma Stecol Corporation.

PRZECZYTAJ: Suto zakrapiana impreza i cios nożem w klatkę piersiową! Poszło o rachunek za alkohol!

Nowy odcinek S14 połączy autostradę A2 z drogą ekspresową S8 i jest ostatnim brakującym elementem tzw. ringu autostrad i dróg szybkiego ruchu wokół Łodzi. Od północy tworzy go autostrada A2, od południa S8, a od wschodu autostrada A1. Licząca 28,5 km trasa połączy się z oddanym do ruchu w 2012 r. fragmentem drogi ekspresowej S14, tworzącym obwodnicę Pabianic. Nowa droga ekspresowa po zachodniej stronie aglomeracji łódzkiej wyprowadzi ciężki ruch samochodowy z Łodzi oraz Pabianic, Zgierza, Konstantynowa Łódzkiego i Aleksandrowa Łódzkiego.

POLECAMY: Łódź. Komornik zlicytował jej majątek, bo ją pomylił! "Nikt nie przyznaje się do winy..."

Nasi Partnerzy polecają