Zlot Stowarzyszenia Cannabis House

i

Autor: Patrycja Szynter Radio ESKA Zlot Stowarzyszenia Cannabis House

Zlot Stowarzyszenia Cannabis House w Łodzi. Uczestnicy dowiedzieli się co zrobić, by legalnie przyjmować medyczną marihuanę

2016-02-28 13:53

Do Łodzi zjechało ponad 100 osób, które chcą wziąć udział w eksperymencie naukowym. Na grupie 10 tys. osób zostanie przebadany wpływ zażywania konopi. Badanie potrwa 10 lat.

Chcą używać konopi legalnie - zarówno rekreacyjnie jak i leczniczo. W Łodzi odbył się zlot Stowarzyszenia Cannabis House. Uczestnicy poznali szczegóły eksperymentu naukowego, dzięki któremu w kontrolowany sposób będą mogli zażywać medyczną marihuanę.

-Oczywiście, jestem palaczem -przyznaje Michał, uczestnik zlotu -ale nie tylko to chodzi. Patrzę na to jako syn, którego rodzice są chorzy na cukrzycę, którzy mają nadciśnienie. Widziałem, że ludzie, którzy korzystają z dobrodziejstw konopi nie mają z tym problemu, przestają brać leki. Niestety w Polsce jest to nielegalne. -Paliłem dla rozrywki, ale widzę, że marihuana skutkuje także zdrowotnie. Zanik mięśni nie postępuje, a kiedy ćwiczę to mięśnie wręcz rosną -dodaje Jakub.

Zobacz też: Łódź hipsterem miast: ZOBACZ najdziwniejsze zdjęcia Łodzi z Instagrama [GALERIA ZDJĘĆ]

W ramach eksperymentu przez 10 lat badany będzie społeczny i zdrowotny wpływ konopi na grupę 10 tys. użytkowników mówi wiceprezes stowarzyszenia Tomasz Słota -Według statystyk użytkowników konopi w Polsce jest 3 miliony i tyle osób byłoby chętnych do jej zdrowotnego używania. Mimo rotacji uczestników badania, grupa 10 tys. osób jest statystycznie wiarygodna.

Podczas zlotu można było napić się konopnej herbaty oraz wypróbować naturalne kremy na bazie ziół.

Nasi Partnerzy polecają