1 grudnia na ulicach Łodzi ZGASNĄ ŚWIATŁA! Wyłączenia szykują się w całej Polsce

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. donterase

1 grudnia na ulicach Łodzi ZGASNĄ ŚWIATŁA! Wyłączenia szykują się w całej Polsce

2020-11-30 15:26

We wtorek, 1 grudnia, na ulicach Łodzi na godzinę, zgasną światła. Podobnie będzie również w wielu innych polskich miastach. Zdaniem Rafała Trzaskowskiego, właśnie ciemność grozi nam, jeśli Polska straci unijne dofinansowanie.

Łódź bierze udział w proteście samorządowców, który zapowiadany jest na 1.12. Tego dnia, o godz. 17:00 zgasnąć mają światła w centrum Łodzi. Jednak, jak uspokaja magistrat, aby nie stwarzać w łodzianach poczucia zagrożenia, wyłączone zostaną fragmenty oświetlenia.

W ten symboliczny sposób samorządowcy chcą wyrazić niezadowolenie z polityki rządu i „weto” dla unijnego budżetu, o jakim mówią publicznie politycy PiS. Samorządowcy grzmią, że w razie takiego weta, kraj może zostać pozbawiony ogromnych środków unijnych, które mogą stanowić nieocenione wsparcie w odbudowie po pandemii.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska wystosowała w tej sprawie list do premiera Mateusza Morawieckiego. - W obliczu kryzysu wywołanego falą pandemii SARS-CoV-2 Polska potrzebuje wsparcia Europy bardziej niż kiedykolwiek w historii członkostwa w Unii Europejskiej - czytamy.

ZOBACZ TEŻ: Tak będzie wyglądać Łódzki Jarmark Bożonarodzeniowy 2020 na Piotrkowskiej! Wystawców będzie więcej niż zwykle!

Zdanowska, wraz z 11 innymi prezydentami polskich miast, apeluje m.in. o jak najszybsze wypracowanie kompromisu w sprawie akceptacji Funduszu Odbudowy oraz Wieloletnich Ram Finansowych UE na lata 2021-2027, a także o stworzenie mechanizmów pozwalających na bezpośrednie przekazywanie środków z Funduszu Odbudowy oraz WRF do miast i powiatów.

Symboliczny protest samorządowców 1.12.2020, podczas którego mają zostać wyłączone światła, potrwa godzinę.

Dramat uczestniczki strajku kobiet. "Uciekałam przed policją, teraz nie mogę chodzić"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany