15 sierpnia otwarte tylko niektóre sklepy! Gdzie w świąteczną sobotę zrobimy zakupy?

2020-08-14 12:31 Emilia Białecka
15 sierpnia otwarte tylko niektóre sklepy! Gdzie w świąteczną sobotę zrobimy zakupy?
Autor: pixabay.com, CC0

O otwarte sklepy 15 sierpnia 2020 r. nie będzie łatwo. W sobotę przypada bowiem święto. Tego dnia zatem zamknięte będą markety i większe placówki. Łodzianie ruszyli szturmem po zakupy, bo w ten weekend nie zrobimy ich również w niedzielę. A które sklepy 15 sierpnia są otwarte?

15 sierpnia to Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W tym roku przypadają w sobotę, w związku z tym większość sklepów będzie zamkniętych. To dzień wolny od pracy. A zatem w piątek (14.08) ostatni dzwonek, by zrobić zakupy na weekend, ponieważ także w niedzielę (16.08) obowiązuje zakaz handlu.

ZOBACZ TEŻ: Święto 15 sierpnia. Czy przysługuje nam dzień wolny za święto w sobotę?

Co jest otwarte 15 sierpnia?

O ile markety i duże sklepy będą zamknięte, o tyle mniejsze będą mogły normalnie działać. Przypomnijmy, w święta oraz niedziele czynne mogą być te sklepy, których właściciel sam stanie za ladą lub stanie za nią osoba zatrudniona na podstawie umowy cywilnoprawnej (np. zlecenie). Zatem 15 sierpnia otwarte są sklepy osiedlowe, często Żabki, stacje benzynowe. W święta oraz niedziele otwarte mogą być także cukiernie, lodziarnie, lokale gastronomiczne, restauracje czy kawiarnie.

100-lecie Bitwy Warszawskiej. Ci znani Polacy walczyli z Bolszewikami.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.