Święto 15 sierpnia. Czy przysługuje nam dzień wolny za święto w sobotę?

2020-08-12 13:02 Emilia Białecka
Święto 15 sierpnia. Czy przysługuje nam dzień wolny za święto w sobotę?
Autor: pixabay.com, CC0 fot. webandi

15 sierpnia to Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. To święto, a więc dzień wolny od pracy. W tym roku wypada w sobotę. Czy za 15 sierpnia należy nam się dzień wolny? Sprawdźcie, jakie jeszcze czekają nas wolne dni w 2020 roku.

Przed nami kolejne w tym roku święto - 15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Ponieważ 15 sierpnia wypada w sobotę, wiele osób zastanawia się, czy przysługuje nam dzień wolny. Tych, którzy nie byli pewni, uspokajamy: jeśli święto wypada w sobotę, przysługuje nam dzień wolny, który ustali pracodawca. Tak stanowią przepisy.

Kiedy można odebrać dzień wolny za święto przypadające w sobotę?

Pracodawca może wyznaczyć dzień wolny za święto wypadające w sobotę, zarówno po danym święcie, jak i przed. Zazwyczaj to od niego zależy, kiedy pracownik będzie mógł ten dzień wykorzystać, choć czasem jest to uzgadniane wspólnie.

Dni wolne od pracy w 2020 r. przypadające w sobotę

W tym roku w sobotę wypada jeszcze 26 grudnia, czyli II dzień świąt Bożego Narodzenia.

Poza tym dni wolne od pracy w 2020 r. wypadają jeszcze 1 listopada - Święto Zmarłych (niedziela) oraz 11 listopada - Święto Niepodległości (środa).

ZOBACZ TEŻ: "Biegłam kawałek za autobusem, bo nie mogłam wyjąć ręki". Niektóre z tych historii MROŻĄ KREW W ŻYŁACH! [GALERIA]

Grób Krzysztofa Kolbergera.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.