Koszmarny wypadek

20-latek i 18-latka nie żyją. Potworne zderzenie BMW z mercedesem pod Łodzią [ZDJĘCIA]

2023-01-09 9:34

20-latek i 18-latka ponieśli śmierć w wyniku wypadku na autostradzie A2 w pobliżu Nowostawów Dolnych pod Łodzią. Obydwoje byli pasażerami BMW, które prowadziła 19-latka - wszyscy to mieszkańcy Torunia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, dziewczyna rozpoczęła manewr wyprzedzania mercedesa, ale straciła panowanie nad autem i doszło do zderzenia.

Wypadek na A2 pod Łodzią. Nie żyje dwoje młodych mieszkańców Torunia

W wypadku na autostradzie A2 pod Łodzią zginął 20-latek, a 18-latka zmarła po przewiezieniu do szpitala. Do zdarzenia doszło w pobliżu miejscowości Nowostawy Dolne w sobotę, 7 stycznia, przed godz. 18.30. Policja informuje wstępnie, że prowadząca BMW 19-latka wyprzedzała na trasie w kierunku Poznania mercedesa, którego prowadził 43-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. W trakcie manewru dziewczyna miała stracić panowanie nad pojazdem i uderzyć w drugi samochód, po czym wypadła z drogi i dachowała. 20-letni pasażer BMW zginął na miejscu mimo prowadzonej reanimacji.

- Dwie poszkodowane kobiety, w tym jedna po udanej reanimacji przez strażaków i ratowników, zostały przetransportowane do szpitali. Niestety pomimo wysiłków personelu medycznego w szpitalu zmarła 18-letnia pasażerka BMW - napisali na swoim profilu facebookowym druhowie z OSP Dmosin.

Kierowcy obu pojazdów, tj. 19-latka i 43-latek, byli trzeźwi. Wszystkie osoby jadące BMW to mieszkańcy Torunia.

Długi weekend, 6-8 stycznia, był wyjątkowo tragiczny na drogach w Łódzkiem. W czterech wypadkach, w tym na A2 pod Łodzią, zginęło 5 osób.

Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?
Tragiczny wypadek w Lublinie. Nie żyją nastolatkowie. Samochód którym jechali jest całkowicie zmiażdżony!
Nasi Partnerzy polecają