23-latek chciał zabić 16-letnią dziewczynę

i

Autor: KPP Zgierz

23-latek chciał zabić 16-letnią dziewczynę. Przerażający ATAK nożem w Głownie koło Łodzi [NOWE FAKTY]

2020-09-28 16:15

Do przerażających scen doszło w sobotę, 26 września, wieczorem na jednej z ulic w Głownie pod Łodzią. 23-letni mężczyzna chciał zabić nożem swoją 16-letnią dziewczynę. Nastolatka w ciężkim stanie, zagrażającym życiu trafiła do łódzkiego szpitalu. Jest w śpiączce.

- Jak wynika z dokonanych ustaleń, w sobotę wieczorem przejeżdżający ulicą Łowicką w Głownie świadkowie zauważyli leżącą na chodniku, silnie krwawiącą dziewczynę – opowiada Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi. - Wezwana karetka pogotowia przewiozła ją do szpitala. W jednej z łódzkich placówek medycznych przeprowadzono skomplikowaną operację ratującą życie. Stwierdzone rany i obrażenia wewnętrzne pochodzą najprawdopodobniej od noża – dodaje.

23-latek chciał zabić 16-letnią dziewczynę. Przerażający ATAK nożem w Głownie koło Łodzi

Śledczy ustalili, że napastnikiem może być 23-letni chłopak ugodzonej dziewczyny. Natychmiast przystąpiono do jego poszukiwań. W jego miejscu zamieszkania znaleziono zakrwawioną odzież, zabezpieczono też porzucony samochód mężczyzny. Nożownika udało się zatrzymać w niedzielę, 27 września około południa w domu wujka, gdzie ukrywał się w piwnicy pod podłogą.

- Gromadzony jest materiał dowodowy, przeprowadzono oględziny, trwają przesłuchania świadków – informuje Krzysztof Kopania.

Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu za to nawet dożywocie. Jego 44-letni wujek odpowie za ukrywanie sprawcy.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Masz podobny temat? Pisz na: lodzkie@se.pl