AKCJA CBŚP w Łódzkiem: Zatrzymanym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej [ZDJĘCIA]

i

Autor: CBŚP

WIELKA AKCJA policji w Łódzkiem: CBŚP rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą! [ZDJĘCIA+WIDEO]

2020-11-20 9:11

Policjanci z CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą i zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów, która działała na jednej z prywatnych posesji w województwie łódzkim. W sprawie zatrzymano 7 osób, w tym kobiety. Prokuratura Regionalna w Gdańsku przedstawiła im zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Funkcjonariusze z Zarządu w Gdańsku i z Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji od dłuższego czasu pracowali nad sprawą nielegalnej fabryki papierosów. Zebrane przez nich informacje doprowadziły śledczych do woj. łódzkiego, gdzie na terenie wynajmowanej prywatnej posesji znajdowała się nielegalna fabryka papierosów - podaje CBŚP.

ZOBACZ TEŻ: WIELKA AKCJA CBŚP w Łodzi: NALOT na laboratorium AMFETAMINY i BMK. W środku narkotyki i setki litrów kwasów! [ZDJĘCIA+WIDEO]

Podczas akcji policjanci zatrzymali 7 osób, w tym 2 obywateli Polski i 5 obywateli Białorusi. W wyniku przeszukania pomieszczenia gospodarczego i innych obiektów na posesji funkcjonariusze znaleźli i przejęli maszyny do produkcji papierosów, ponad 1,8 miliona sztuk papierosów, krajankę tytoniową oraz niezbędne do produkcji komponenty. Urządzenia wchodzące w skład przejętej profesjonalnej linii technologicznej do produkcji papierosów warte są blisko milion złotych.

AKCJA policji w Łódzkiem: CBŚP rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą!

Z ustaleń śledczych wynika, że w fabryce do chwili jej zlikwidowania można było wyprodukować kilkadziesiąt milionów sztuk papierosów. Zabezpieczone w trakcie przeszukania wyroby akcyzowe, w postaci krajanki tytoniowej i papierosów naraziłyby Skarb Państwa na straty wynoszące ponad 2 mln zł.

Zatrzymani mężczyźni, w wieku od 32 do 60 lat zostali doprowadzeni do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia przestępstw karno-skarbowych, tj. produkcji i wprowadzania do obrotu wyrobów akcyzowych. Sąd Rejonowy w Gdańsku aresztował wszystkich zatrzymanych na okres 3 miesięcy.

Sprawa ma charakter rozwojowy i śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Nasi Partnerzy polecają