WIELKA AKCJA CBŚP w Łodzi: NALOT na laboratorium AMFETAMINY i BMK. W środku narkotyki i setki litrów kwasów! [ZDJĘCIA+WIDEO]

i

Autor: Policja /KWP Łódź

WIELKA AKCJA CBŚP w Łodzi: NALOT na laboratorium AMFETAMINY i BMK. W środku narkotyki i setki litrów kwasów! [ZDJĘCIA+WIDEO]

2020-10-20 9:15

Zlikwidowane laboratoria amfetaminy i BMK, przejęte narkotyki, prekursory oraz sprzęt służący do ich produkcji - to efekt ostatnich działań policjantów CBŚP, wspartych m.in. przez policjantów z Łodzi. To właśnie w naszym mieście działało jedno z narkotykowych laboratoriów. Zdjęcia z akcji robią wrażenie.

Policjanci z Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali laboratorium wytwarzające BMK, tj. prekursor narkotykowy, z którego w tym samym miejscu produkowano amfetaminę. Laboratorium działało na terenie obiektów rolno-przemysłowych w Łodzi. Na początku października CBŚP, przy wsparciu policjantów Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Łodzi, zatrzymało trzech mężczyzn, w wieku od 47 do 59 lat.

ZOBACZ TEŻ: Strażacy z OSP Łódź Mikołajew PASKUDNIE OKRADZENI! Bezczelnych złodziei nagrał monitoring! Pomożecie?

- Wówczas to, zabezpieczono profesjonalny sprzęt laboratoryjny, około 15 litrów BMK oraz w końcowej fazie produkcji płynną amfetaminę. Ponadto ujawniono łącznie kilkaset kilogramów różnego rodzaju kwasów i innych odczynników wykorzystywanych do produkcji narkotyków. Same oględziny laboratorium trwały kilkanaście godzin i były prowadzone z udziałem ekspertów z zakresu chemii Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz techników kryminalistyki Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, pod nadzorem prokuratora - opisuje policja.

Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 53 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Tego typu czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 lat. Sąd Rejonowy Łódź Widzew zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledztwo jest prowadzone przez policjantów CBŚP, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź Widzew.

Akcja CBŚP pod Sochaczewem

Kolejne laboratorium amfetaminy zlikwidowano w pow. sochaczewskim. Zatrzymano tam 3 osoby, w wieku od 23 do 45 lat. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone od kilku miesięcy, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Płocku.

Na prywatnej posesji w budynkach gospodarczych i w domu funkcjonariusze znaleźli 4,8 kg amfetaminy, ponad 300 tabletek ecstasy i marihuanę. Zabezpieczono także przedmioty mogące służyć do produkcji amfetaminy tj. naczynia ze śladami narkotyku, wagi czy odczynniki chemiczne. Zabezpieczone rzeczy poddawane są dokładnej analizie.

Zlikwidowane laboratoria amfetaminy i BMK

W Prokuraturze Okręgowej w Płocku przedstawiono zatrzymanym zarzuty z art. 56 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Płocku zadecydował o tymczasowo aresztowaniu podejrzanych na 3 miesiące.