Akcja funkcjonariuszy KAS na A1. W PUDEŁKACH DO PIZZY nielegalny towar wart kilkadziesiąt tysięcy złotych

i

Autor: KAS

Akcja funkcjonariuszy KAS na A1. Kierowca PRZEWOZIŁ TO W PUDEŁKACH DO PIZZY!

2021-01-15 12:46

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, podczas patrolu na autostradzie A1, zatrzymali do kontroli jednego z kierowców, który zwrócił ich uwagę. Jak się okazało, w aucie znajdowały się pudełka do pizzy, a w nich... nielegalny towar wart kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Kilka dni temu funkcjonariusze łódzkiej KAS z Działu Realizacji patrolowali autostradę A1 na przebudowywanym odcinku w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. Ich uwagę zwrócił granatowy, zabudowany pick-up, oznaczony podobnie jak pojazdy wykonawców robót drogowych.

CZYTAJ TEŻ: ZDUŃSKA WOLA: Ukrywał na swojej posesji GIGANTYCZNY MAJĄTEK. Policja znalazła HELIKOPTER, jacht, skuter wodny i dużo więcej! [ZDJĘCIA]

- Funkcjonariuszy zastanowił fakt, że samochód nie zatrzymał się na żadnym z mijanych po drodze punktów budowy nowej drogi. Postanowili więc skontrolować pojazd. Po zatrzymaniu pojazdu w okolicach Jeżowa, funkcjonariusze znaleźli w części ładunkowej auta paletopojemnik o pojemności 1000 litrów. Kierowca samochodu, 49-letni mieszkaniec okolic Kutna, próbował wmówić kontrolującym, że pojemnik jest pusty, jednak funkcjonariusze postanowili sprawdzić jego zawartość. Jak się okazało, była to słuszna decyzja. W pojemniku przewożono 59 tysięcy sztuk papierosów bez polskiej akcyzy, w płaskich pudełka do pizzy. Straty Skarbu Państwa w podatku akcyzowym szacowane są na niemal 56 tysięcy złotych - opisuje Izba Administracji Skarbowej w Łodzi.

Kierowca auta został zatrzymany i usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Sprawca przyznał się do popełnienia czynu, za który grozi mu wysoka grzywna.

Bolesny upadek włamywacza na Śląsku. Spadł z okna podczas ucieczki ze sklepu
Nasi Partnerzy polecają