Alarm meteo dla Łodzi i regionu! W czwartek znowu może być niebezpiecznie

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. JerzyGorecki /zdjęcie ilustracyjne

Alarm meteo dla Łodzi i regionu! W czwartek znowu może być niebezpiecznie

2022-01-19 14:30

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi i synoptycy ostrzegają przed niekorzystnymi, a nawet niebezpiecznymi warunkami pogodowymi. Na czwartek (20 stycznia) IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi i synoptycy ostrzegają przed oblodzeniem oraz silnym wiatrem w całym woj. łódzkim w czwartek (20 stycznia). Śliskie mogą być drogi i chodniki. Miejscami zaś porywy wiatru mogą dochodzić do 80 km/h. Obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w wydanym w środę (19.01) ostrzeżeniu, przewiduje oblodzenie, które z dużym prawdopodobieństwem może wystąpić w Łódzkiem w czwartek od godz. 6 do 12. "Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -2 st. C, temperatura minimalna przy gruncie około -3 st. C" – przekazało IMGW.

ZOBACZ: Łódź. Terroryzował pieszych i kierowców. Agresor z bordowego golfa zatrzymany. Jest apel policji!

Burza śnieżna w Łodzi

Żółty alert o silnym wietrze!

Natomiast (również w czwartek), w godzinach 7-17 w województwie łódzkim wiać ma silny wiatr. "Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu. W dzień możliwa burza" – poinformował synoptyk IMGW Przemysław Szrama.

Oba ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczą całego obszaru woj. łódzkiego.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany