Burze w Łodzi i regionie. Pogodowy armagedon i coraz więcej interwencji strażaków!

2022-01-17 11:40
Burze w Łodzi i regionie. Pogodowy armagedon i coraz więcej interwencji strażaków!
Autor: pixabay.com CC0 fot. Free-Photos /zdjęcie ilustracyjne

Dziś (17.01.2022) w Łodzi i regionie, oprócz silnego wiatru, również burze i opady śniegu. W trakcie nawałnic porywy wiatru mogą miejscami osiągać nawet do 100 km/h. Coraz więcej zgłoszeń interwencji z powodu wiatru odbierają strażacy.

Jak przekazał w poniedziałek dyżurny synoptyk IMGW Przemysław Makarewicz, z północy na południe regionu przemieszcza się aktywny front atmosferyczny, któremu towarzyszą przelotne opady deszczu, miejscami także burze. "Podczas burz porywy wiatru miejscami mogą dochodzić do 100 km/h. W ciągu najbliższych godzin spodziewany jest zanik burz w Wielkopolsce oraz ich pojawianie się miejscami na obszarze województwa łódzkiego. Podczas burz porywy wiatru nadal mogą osiągać 100 km/h" – poinformował.

ZOBACZ TEŻ: Burze i duże anomalie pogodowe w Polsce. Prognoza długoterminowa zaskakuje

Burza śnieżna w Łodzi

W samej Łodzi błyskało się około godziny 11. Silny wiatr i opady śniegu, a nawet drobnego gradu, spowodowały ograniczenie widoczności. Przed południem wzrosła również liczba interwencji strażaków. Jak przekazał PAP rzecznik komendy wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak, od godz. 10 wpłynęło już 51 zgłoszeń. Wcześniej odnotowano pojedyncze przypadki związane z połamanymi drzewami, zerwanymi kablami i antenami na dachach.

Od niedzielnego wieczora w całym regionie obserwuje się coraz silniejszy wiatr. Dotychczas najsilniejsze porywy odnotowano w Łodzi - 65 km/h, Sulejowie - 60 km/h, Wieluniu - 55 km/h i Sieradzu - 55 km/h. Średnia prędkość wiatru dochodzi do 50 km/h. IMGW prognozuje, że porywy wiatru mogą dochodzić do 100 km/h. Według prognoz, po południu wiatr stopniowo zacznie słabnąć. Ostrzeżenie IMGW (żółty alert) o silnym wietrze obowiązuje w woj. łódzkim do godziny 18.00.

Sonda
Czy jesteście wrażliwi na zmiany pogody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE