Alarm meteo dla woj. łódzkiego. Wieczorem zrobi się niebezpiecznie!

i

Autor: pixabay.com CC0 fot. Free-Photos /zdjęcie ilustracyjne

Alarm meteo dla woj. łódzkiego. Wieczorem zrobi się niebezpiecznie!

2022-02-02 12:57

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia dla całego województwa łódzkiego. Wynika z niego, że dziś (2.02.2022) wieczorem warunki na drogach mogą znacznie się pogorszyć.

Komunikat ostrzegający o oblodzeniu opublikowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego. Wynika z niego, że dziś (2 lutego) wieczorem warunki na ulicach mogą się znacznie pogorszyć. Już od godziny 19:00 IMGW prognozuje, zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem, miejscami mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna przy gruncie około -3°C. W związku z tym IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia, które obowiązywać ma w całym województwie łódzkim do czwartku (3 lutego), do godziny 8:00 rano. Synoptycy szacują prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska na 70%.

ZOBACZ TEŻ:

Co oznacza I stopień zagrożenia?

Jak opisuje IMGW, podczas obowiązywania I stopnia zagrożenia przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zima zaatakowała w Warszawie. Tak wyglądają ulice po śnieżycy
Sonda
Czy doświadczasz coraz więcej niebezpiecznych zjawisk pogodowych?
Nasi Partnerzy polecają