Andrespol. Ukradł w markecie kosmetyczkę, było w niej 1000 złotych! Grozi mu nawet 5 lat za kratkami

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Ukradł kosmetyczkę grozi mu nawet 5 lat!

Ukradł w markecie kosmetyczkę, było w niej 1000 złotych! Grozi mu nawet 5 lat za kratkami

2022-10-13 13:54

Kiedy policja zapukała do jego drzwi, nie krył zdziwienia. 62-latkowi z powiatu łódzkiego wschodniego grozi nawet do 5 lat za kratkami za kradzież, jakiej dopuścił się w jednym z marketów w Andrespolu. Jak się okazało, w kosmetyczce, którą ukradł były pieniądze i dokumenty.

Od kilku dni policjanci z Koluszek pracowali intensywnie nad dotarciem do sprawcy kradzieży, do której doszło 7 października 2022 roku w Andrespolu. Jak się okazało, tuż po godzinie 7:00 w jednym z marketów, jedna z klientek niefortunnie wkładając kosmetyczkę do torby, upuściła ją i wyszła ze sklepu niczego nie świadoma. "Widzący to mężczyzna, który szedł za nią, podniósł zgubę i schował ją do swojej torby wraz z zakupami. Rozglądając się na boki wyszedł szybko ze sklepu. W kosmetyczce był dowód osobisty i 1 000 złotych" - opisuje mł. asp. Aneta Kotynia z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego.

Na podstawie policyjnych ustaleń, stróże prawa kilka dni później dotarli do 62-letniego mieszkańca powiatu łódzkiego wschodniego.

"Mężczyzna był zaskoczony widokiem mundurowych, jednak wiedział już w jakim celu przyjechali. Jak się okazało, część skradzionych pieniędzy zdążył już wydać, nie mając w ogóle zamiaru ich zwrócić właścicielce. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności" - dodaje policjantka.

Mężczyzna był znany policji, w przeszłości miał już konflikty z prawem.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Napadli i pobili, aby zabrać koszulkę i szalik kibicowi innej drużyny
Nasi Partnerzy polecają