Kutno. Skutki tej kradzieży mogły być tragiczne. 21-latkowi grozi więzienie

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Kutno. Skutki tej kradzieży mogły być tragiczne. 21-latkowi grozi więzienie

2022-04-07 10:04

21-latkowi z Kutna grozi do 5 lat za kratkami w związku z kradzieżą, której miał dopuścić się na terenie miasta. Mężczyzna prawdopodobnie nie przemyślał konsekwencji swojego czynu, a te mogły okazać się tragiczne.

W miniony poniedziałek (4 kwietnia 2022 r.) funkcjonariusze straży miejskiej na jednej z ulic w Kutnie zauważyli mężczyznę pchającego metalowy wózek przykryty plandeką. Kiedy podjechali do niego, zobaczyli na wózku dwie żeliwne kratki ściekowe. Mężczyzna był w towarzystwie dwóch kolegów. "Z uwagi na fakt, że w ostatnim czasie na terenie Kutna dochodziło do kradzieży kratek ściekowych, funkcjonariusze straży miejskiej powiadomili policję. Trzej mężczyźni zostali zatrzymani. Śledczy przeanalizowali wszystkie przypadki kradzieży tego rodzaju mienia w ostatnim czasie na terenie Kutna. Okazało się, że jeden z zatrzymanych od początku roku dokonał kilkunastu podobnych kradzieży, powodując straty na łączną kwotę prawie 4,5 tysiąca złotych. Pozostali dwaj zatrzymani po przesłuchaniu zostali zwolnieni" - informuje podkom. Edyta Machnik z kutnowskiej policji.

ZOBACZ TEŻ: Łódzkie. Kierowcy TIR-ów zrobili sobie imprezę na MOP. Zapamiętają ją na długo...

CBŚP rozbiło gang. Leki psychotropowe wysyłali m.in. do USA

"Przypominamy, że kradzieże kratek ściekowych czy pokryw studzienek kanalizacyjnych stwarzają poważne zagrożenie. Do takiej odsłoniętej studzienki w każdej chwili może wpaść koło jadącego samochodu lub nawet pieszy, który nie zauważy zagrożenia. Skutki mogą być wówczas tragiczne" - grzmi policja.

W środę (6 kwietnia) 21-letni mieszkaniec Kutna usłyszał zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

Sonda
Czy kary za kradzieże powinny być surowsze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE