Arkadia. Straszny wypadek pod Łowiczem. Po 21-letniego motocyklistę przyleciał śmigłowiec LPR. Na pomoc było za późno

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. AlexVan

Arkadia. Straszny wypadek pod Łowiczem. Po 21-letniego motocyklistę przyleciał śmigłowiec LPR. Na pomoc było za późno [NOWE FAKTY]

2021-05-21 8:10

Śmiertelny wypadek w Arkadii w powiecie łowickim miał miejsce w czwartek (20.05.2021) pod wieczór. Na dk-70 21-letni motocyklista zderzył się z autem osobowym. Po młodego mężczyznę przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale było już za późno. 21-latek, mimo próby reanimacji, nie przeżył. W miejscu zdarzenia występowały spore utrudnienia, policja kierowała objazdami.

Wypadek w miejscowości Arkadia miał miejsce 20 maja około godz. 18:30. Doszło do niego na szóstym kilometrze drogi krajowej nr 70. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 21-latek kierując motocyklem marki Honda, na łuku drogi zderzył się z osobowym volkswagenem passatem, kierowanym przez 45-letnią kobietę, która jechała z naprzeciwka. Jak podaje Express Ilustrowany, w trakcie wypadku motocyklista stracił nogę. Na miejscu był śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak jak się okazało, na pomoc było już za późno. Po około godzinnej reanimacji, młody mężczyzna zginął na miejscu.

Tłumy żegnały tragicznie zmarłych motocyklistów

W akcji uczestniczyli ratownicy z zespołu medycznego, strażacy z trzech jednostek i policjanci.

W rejonie wypadku występowały utrudnienia. Droga krajowa nr 70 była zablokowana ponad 4 godziny. Policja zorganizowała objazdy przez DK 92 – węzeł Nieborów – A2 – węzeł Łyszkowice. Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny.

ZOBACZ TEŻ: Nowosolna. Rozpędzony 23-latek wjechał w tył TIR-a. Nie miał szans na przeżycie

Przypomnijmy, do niezwykle tragicznego wypadku z udziałem motocyklistów doszło kilkanaście dni temu w Aleksandrowie Łódzkim. W zderzeniu z jeepem zginęły trzy osoby. 23-letnia sprawczyni wypadku usłyszała zarzuty dotyczące spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi jej do 8 lat za kratkami. Więcej szczegółów w materiale: Aleksandrów Łódzki. Czworo dzieci straciło rodziców. Są zarzuty dla kobiety za śmiertelny wypadek

W czwartek, 20 maja 2021, odbył się pogrzeb dwójki z nich.