Autobus MPK Łódź BEZ KIEROWCY wjechał na PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH! Pojazd STOCZYŁ SIĘ z krańcówki [ZDJĘCIA]

i

Autor: Policja

Autobus MPK Łódź BEZ KIEROWCY wjechał na PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH! Jak to się stało? [ZDJĘCIA]

2020-11-25 8:30

Autobus MPK Łódź stoczył się we wtorek (24.11.2020 r.) z krańcówki przy ul. Wydawniczej, po czym wjechał na przejście dla pieszych, rozbijając sygnalizator. Jak doszło do tego niebezpiecznego zdarzenia?

Jak podaje policja drogowa, autobus, który stoczył się z krańcówki przy ul. Wydawniczej był pusty - nie było w nim ani pasażerów, ani kierowcy. Pojazd zjechał na przejście dla pieszych, gdzie uszkodził sygnalizator. Na szczęście w pobliżu nie było ludzi i nikt nie ucierpiał w zdarzeniu.

ZOBACZ TEŻ: Łódzkie: STARANOWAŁ rowerzystę i odjechał. Policja poszukuje kierowcy, który ZABIŁ na ulicy mężczyznę

Jak to się stało, że autobus MPK Łódź stoczył się z krańcówki? Winny temu okazał się kierowca. - MPK Łódź zadzwoniło na służby i poinformowało, że kierowca najechał na słupek. Nasi funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zauważyli, że autobus stoi na całej jezdni, blokując ruch. W rozmowie z kierowcą okazało się, że pan nienależycie zabezpieczył pojazd - mówi w rozmowie z Super Expressem sierż. szt. Jadwiga Czyż.

CZYTAJ: Wypadek w Łowiczu: 27-latka DACHOWAŁA w audi. Odpowie za SPOWODOWANIE ZAGROŻENIA bezpieczeństwa w ruchu drogowym!

Jak dodaje policjantka, kierowca dopiero zaczynał pracę, postawił autobus w zatoczce i oddalił się, a kiedy wrócił zastał pojazd na ul. Wydawniczej.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa, a kierowca został ukarany mandatem w wysokości 250 złotych.

Szaleniec na A1! Miał na liczniku tyle, że ciężko w to uwierzyć!