Bzura pochłonęła Maćka

i

Autor: Dariusz Kucharski/Facebook

Bzura pochłonęła Maćka. Trwają poszukiwania 13-latka spod Łowicza

2021-08-11 11:50

13-letni Maciej K. spod Łowicza we wtorek (10.08) wybrał się rowerem nad oddaloną od jego rodzinnego domu kilka kilometrów rzekę Bzurę. W podróży towarzyszył mu jego kolega. Gdy chłopcy dotarli nad wodę, 13-latek się w niej zanurzył. Niestety wezbrane nurty nie pozwoliły mu już wypłynąć. Dziś (11.09) drugi już dzień trwają jego poszukiwania.

Informacja o jego zaginięciu dotarła do strażaków we wtorek tuż po południu. Zawiadomił ich kolega Maćka, który pozostał na brzegu rzeki w pobliżu mostu w miejscowości Bednary. Na miejsce skierowano kilka zastępów ochotników z okolicznych wsi, strażaków zawodowych z Łowicza. Sprowadzono też płetwonurków.

Trwają poszukiwania zaginionego Maćka

Jak informuje portal Alarmowy Łowicz w akcji poszukiwawczej wykorzystano 4 łodzie ratownicze. Strażacy używali sonaru, a także kamery podwodnej. Niestety silny prąd Bzury i słaba przejrzystość wody szybko uniemożliwiły poszukiwania z udziałem płetwonurków. Ratownicy sprawdzili brzegi rzeki do granicy powiatu.Ratownicy Sochaczewskiego oddziału WOPR sprawdzili rzekę na odcinku Patoki-Kompina.Do poszukiwań na lądzie użyto również policyjnego psa tropiącego, jednak i to nie przyniosło rezultatu.

O godzinie 19 poszukiwania przerwano. Wznowiono je dziś przed południem. Na miejscu jest kilka jednostek straży pożarnej i policja. W akcji biorą udział cztery łodzie, mają również dojechać płetwonurkowie.