Roman Polański w ZATOCE SZTUKI. Chcą usunąć haniebny symbol seksualnej afery

i

Autor: AKPA Roman Polański w ZATOCE SZTUKI. Chcą usunąć haniebny symbol seksualnej afery

Chcą ODEBRAĆ TYTUŁ Honorowego Obywatela Łodzi PAPIEŻOWI i POLAŃSKIEMU! Złożyli już petycje u prezydent

2020-11-25 14:23

Partia Razem złożyła dziś (25.11.2020 r.) w Urzędzie Miasta Łodzi petycję o odebranie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Łodzi Romanowi Polańskiemu. Kilka dni wcześniej to samo zrobiła w sprawie papieża Jana Pawła II.

25 listopada, w Międzynarodowym Dniu Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet, przedstawiciele partii Razem złożyli w urzędzie miasta petycję o odebranie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Łodzi Romanowi Polańskiemu. - Żyjemy w mieście wspaniałych ludzi, żyjemy w mieście wspaniałej historii. Niestety, wśród osób, które chcielibyśmy zawsze pamiętać, są osoby, które naszym zdaniem powinny zostać skazane na zapomnienie. I właśnie dzisiaj chcielibyśmy zainaugurować wykreślanie takich osób z grona Honorowych Obywateli Łodzi - mówił podczas konferencji prasowej Michał Kwiatkowski, członek zarządu oraz rzecznik okręgu partii Razem.

- Nie ma dla nas znaczenia, czy jest to duchowny, aktor czy znany reżyser. Żaden ze sprawców przestępstw na tle seksualnym nie zasługuje na posiadanie zaszczytnego tytułu, a takim jest Honorowe Obywatelstwo Miasta Łodzi - dodał Rafał Grabski z zarządu okręgu łódzkiego partii.

Kilka dni temu przedstawiciele partii Razem złożyli w urzędzie miasta petycję o odebranie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Łodzi papieżowi Janowi Pawłowi II, które otrzymał w 2003 roku. - Jako lewica chcemy rozdziału państwa i kościoła, dlatego w świetle najnowszych doniesień o ukrywaniu pedofilii przez hierarchów kościoła, w tym działaniach papieża Jana Pawła II związanych z wynoszeniem na wysokie stanowiska księży-pedofili, chcemy podjęcia działań w tej sprawie - apelują.

Czekamy na komentarz Miasta w tej sprawie.

Dzień Bez Futra w Rzeszowie. Aktywiści wywiesili baner na okrągłej kładce
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany