Dentysta wieczorem lub w nocy? W Łodzi otwierają się dwa gabinety doraźnej pomocy stomatologicznej

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. drshomelian

Dentysta wieczorem lub w nocy? W Łodzi otwierają się dwa gabinety doraźnej pomocy stomatologicznej

2021-01-29 14:48

W lutym rozpoczną w Łodzi działalność dwa gabinety doraźnej pomocy stomatologicznej, które w najpilniejszych przypadkach udzielać będą pomocy w godzinach wieczornych i nocnych oraz w dni wolne od pracy. Dotąd jedyna taka placówka w regionie była w Piotrkowie Trybunalskim.

Konkurs na leczenie w ramach doraźnej pomocy stomatologicznej łódzki oddział NFZ rozstrzygnął pod koniec stycznia. Wybrał łódzkie placówki Alex dent przy ul. Okrzei 40 i NZOZ Super-Dent przy ul. Wodnej 25. Z ich pomocy można skorzystać w razie nagłego bólu zęba, w godzinach wieczornych i nocnych, od godz. 19.00 do godz. 7.00, a także całodobowo w dni wolne od pracy – poinformowała PAP w piątek rzeczniczka łódzkiego NFZ Anna Leder.

Wyjaśniła, że w gabinecie nocnego dentysty pacjent otrzyma wyłącznie niezbędne świadczenia, np. znieczulenie miejscowe powierzchniowe, opatrunek leczniczy w zębie mlecznym i stałym, trepanację i dewitalizację martwego zęba z zaopatrzeniem ubytku opatrunkiem, usunięcie zęba, nacięcie ropnia włącznie z drenażem i opatrunkiem czy też tymczasowe zaopatrzenie złamanej szczęki.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 29.01.2021

- Jesteśmy gotowi, żeby pomóc pacjentom, którzy przyjdą do nas z nagłym bólem zęba. W naszej poradni dyżurować będzie rotacyjnie 12 lekarzy stomatologów. Warto jednak pamiętać, że jest to pomoc wyłącznie doraźna, w przypadku dolegliwości bólowych lub przy pojawieniu się powikłań związanych z wcześniejszym leczeniem. Kiedy wymagamy leczenia, a jeszcze nie pojawił się dokuczliwy ból, zapraszamy na planowe leczenie – podkreślił Jacek Kubera z NSZOZ Super-dent.

W woj. łódzkim jest 420 gabinetów stomatologicznych, w których można leczyć zęby bezpłatnie, w tym 118 w Łodzi. W ramach NFZ możemy skorzystać z nich 3 razy w roku kalendarzowym.

Dotąd w Łódzkiem był tylko jeden punkt doraźnej pomocy stomatologicznej – Centrum Stomatologii Duodent, działające poza stolicą województwa w Piotrkowie Trybunalskim.

Nasi Partnerzy polecają