Fałszywi policjanci z Warszawy wpadli w Kutnie. Wiek najmłodszego szokuje [WIDEO, ZDJĘCIA]

2020-10-11 11:41

Policjanci z Kutna od kilku tygodni pracowali nad rozbiciem szajki oszustów, którzy naciągali starszych mieszkańców tzw. „metodą na policjanta”. W ręce mundurowych wpadło czterech członków gangu. Wszyscy to mieszkańcy Warszawy. Szokujący jest wiek jednego z nich. Ledwo odrósł od ziemi, a już wkroczył na przestępczą ścieżkę.

Od dłuższego czasu stróże prawa z Kutna otrzymywali zgłoszenia od osób starszych o wyłudzeniach pieniędzy lub próbach oszustw. - Zazwyczaj sposób działania przestępców był taki sam – opowiada Edyta Michalik z kutnowskiej policji. - Przez telefon podawali się za funkcjonariuszy policji i podstępem nakłaniali pokrzywdzonych, aby przekazali im swoje oszczędności. Zaskoczeni seniorzy wykonywali wszystkie zalecenia oszusta. W ten sposób przestępcy wyłudzali od pokrzywdzonych gromadzone latami oszczędności. Kutnowscy policjanci wnikliwie analizowali wszystkie zgłoszenia, szukając informacji mogącej pomóc w zatrzymaniu oszustów. W te działania zaangażowali się policjanci z wszystkich wydziałów kutnowskiej komendy – dodaje.

Intensywna praca śledczych przyniosła efekt w minionym tygodniu, kiedy podczas próby odebrania pieniędzy od jednej z pokrzywdzonych, zatrzymano czterech mieszkańców Warszawy. Ich wiek z pewnością może szokować. Najmłodszy ma zaledwie 15 lat, dwaj jego kompani są zaledwie o 2 lata starci. Najstarszy ukończył 27 lat. - Przy mężczyznach funkcjonariusze zabezpieczyli kilka telefonów komórkowych, wiele kart SIM oraz znaczną ilość gotówki – wyjaśnia Edyta Michalik. - Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie trzem starszym zatrzymanym dwóch zarzutów oszustwa i jednego zarzutu usiłowania oszustwa. Za taki czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. O losie 15-latka zdecyduje sąd rodzinny. Pozostali trzej oszuści trafili do aresztu na trzy miesiące.

Policjanci zatrzymali szajkę oszustów
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany