Podczas panelu poznamy historię powstania gry fabularnej i gry wideo. - Dowiemy się m.in. jakie elementy były istotne dla twórców, jakie dzieła inspirowały ich w tworzeniu tego świata, a także uchylimy rąbka tajemnicy związanego z wątkami narracyjnymi, przed którymi stanie główny bohater lub bohaterka gry Cyberpunk 2077, czyli V. Adam Badowski opowie m.in. o procesie powstawania gry CP2077, o jej ukrytych znaczeniach czy o motywacji stojącej za doborem ścieżki dźwiękowej. Jeśli czekacie na najnowszą produkcję od CD PROJEKT RED, to po prostu musicie zobaczyć nasz panel - zachęcają organizatorzy.
Cyberpunk 2077 to również znakomicie zapowiadające się wydawnictwa komiksowe. - To właśnie o nich porozmawiamy z Cullenem Bunnem – amerykańskim pisarzem i scenarzystą flagowej opowieści graficznej „Trauma Team” osadzonej w cyberpunkowym uniwersum, oraz z Bartoszem Sztyborem, uznanym polskim scenarzystą pełniącym funkcję narrative directora w CD PROJEKT RED - opisują organizatorzy Festiwalu Komiksu.
Oba panele zaplanowane są na 14 listopada 2020 r. Szczegóły i bilety znajdziecie na stronie: www.komiksfestiwal-cyberedition.com.
Adam Badowski – łodzianin, rocznik 1975. Ze studiem CD PROJEKT RED związany jest od momentu jego powstania w 2002 roku. Jako grafik 3D i animator współtworzył pierwszy łódzki zespół pracujący nad projektem „Wiedźmin”. Jest współodpowiedzialny za koncepcję i wizję artystyczną gier „Wiedźmin” i „Wiedźmin 2: Zabójcy Królów”. Będąc szefem studia CD PROJEKT RED koordynował produkcję gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon” wraz z dodatkami: „Serca z Kamienia” oraz „Krew i Wino”, a obecnie gier „GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana” oraz „Cyberpunk 2077”.
Mike Pondsmith – legendarny amerykański projektant gier fabularnych, planszowych i komputerowych, rocznik 1954. Stworzył tak znane RPG, jak Cyberpunk, Mekton i Castle Frankenstein. Pracował przy podręczniku do gry Dungeons & Dragons. Wykładowca projektowania gier w DigiPen Institute of Technology, znajdującego się w stanie Waszyngton.