Groźna bakteria w wodzie w woj. łódzkim. Nie nadaje się do picia!

i

Autor: pixabay.com, CC0 /zdjęcie ilustracyjne

Woda nie nadaje się do picia!

Groźna bakteria w wodzie w woj. łódzkim. Nie nadaje się do picia!

2022-10-13 11:26

Groźna bakteria w wodzie w powiecie zduńskowolskim w województwie łódzkim. W kilku miejscowościach woda nie nadaje się do spożycia. Komunikat w tej sprawie wydał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zduńskiej Woli. Szczegóły w materiale.

Jak informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zduńskiej Woli, w próbce wody pobranej w dniu 10 października 2022r. z wodociągu Publicznego w Zapolicach stwierdzono obecność bakterii z grupy coli. Woda z tego wodociągu trafia do domów mieszkańców miejscowości Zapolice, Beleń, Beleń Kolonia, Strońsko, Świerzyny oraz Marcelów. "Po rozważeniu stopnia zagrożenia dla zdrowia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zduńskiej Woli stwierdził brak przydatności wody do spożycia przez ludzi dostarczanej z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Zapolice" - podaje inspektorat i zapewnia, że prace mające na celu przywrócenie jakości wody trwają.

Stacja uzdatniania wody w Zapolicach została czasowo wyłączona z użytkowania. Na czas prowadzonych działań naprawczych mieszkańcy zaopatrywani będą w wodę z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Rembieszów. Woda pochodząca z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Rembieszów nadaje się do spożycia przez ludzi i odpowiada wymaganiom rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonejdo spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r. poz. 2294).

Ważne!

Ze względów bezpieczeństwa, do czasu uzyskania pozytywnych wyników badania wody, zaleca się aby mieszkańcy używali do spożycia wodę po uprzednim przegotowaniu (minimum przez 2 minuty) i pozostawieniu do ostudzenia bez gwałtownego schładzania.

Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

Sonda
Jeżeli pijesz wodę to tylko z...
Nastolatkowie znęcają się nad jeżem na Skwerze Szarych Szeregów w Pabianicach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany