Janów. 6-latek w szpitalu po wypadku na kuligu. Ciągnik zderzył się z audi

i

Autor: Policja

Janów. 6-latek w szpitalu po wypadku na kuligu. Ciągnik zderzył się z audi

2021-12-14 14:59

Kutnowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło 11 grudnia 2021 roku w miejscowości Janów. Kulig zakończył się dla 6-letniego dziecka i 37-letniej kobiety w szpitalu.

Według wstępnych ustaleń, kierujący ciągnikiem rolniczym 32-letni mężczyzna, jadąc drogą publiczną w miejscowości Janów w gminie Bedlno, ciągnął za swoim pojazdem dwie pary sanek, na których położone były drewniane palety. W trakcie jazdy, kierowca ciągnika podczas manewru wymijania zderzył się z audi. W wyniku zdarzenia 6-letnie dziecko i 37-letnia kobieta trafili do szpitala. Jak podaje policja, na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierowcy ciągnika za nieodpowiedzialne zachowanie zatrzymano prawo jazdy. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

CZYTAJ TEŻ: Półmetrowy pręt przebił 10-latkowi stopę. Na pomoc ruszyli strażacy ze szlifierką

Rozpoczął się proces w sprawie pożaru escape roomu w Koszalinie

Policja apeluje o rozwagę!

Zgodnie z przepisami ruchu drogowego (art. 60 pkt 2 ust. 4 Ustawy Prawo o ruchu drogowym) na drogach publicznych obowiązuje kategoryczny zakaz ciągnięcia za pojazdem osoby między innymi na sankach. Zatem kulig za samochodem czy innym pojazdem mechanicznym jest niedozwolony, a jego organizacja jest wykroczeniem, za które kierowca może zostać ukarany mandatem do 500 złotych i 5 punktami karnymi.

Na tym jednak nie koniec, ponieważ jeśli podczas kuligu za samochodem dojdzie do wypadku, którego skutkiem będzie ciężki uszczerbek na zdrowiu lub śmierć, sprawcy grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Sonda
Czy młodzi kierowcy jeżdżą bezpiecznie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany