Metalowy pręt przebił 10-latkowi but i wbił się w stopę. Na pomoc ruszyli strażacy ze szlifierką

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Bru-nO /zdjęcie ilustracyjne

Półmetrowy pręt przebił 10-latkowi stopę. Na pomoc ruszyli strażacy ze szlifierką

2021-12-07 8:52

Strażacy z Konstantynowa Łódzkiego ruszyli na pomoc rannemu 10-latkowi. Chłopiec nadepnął na metalowy pręt, który przebił obuwie i wbił mu się w stopę.

Do zdarzenia doszło na ul. Mickiewicza w Konstantynowie Łódzkim. 10- letni chłopiec nadepnął na metalowy pręt, który przebił podeszwę buta i wbił się w stopę dziecka. Pierwsi na pomoc przybyli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Konstantynów. "Działania polegały na zabezpieczeniu rany opatrunkiem osłaniająco-stabilizującym, zapewnieniu dziecku komfortu termicznego - w tym celu został przeniesiony na desce ortopedycznej do naszego pojazdu, oraz przy pomocy akumulatorowej mini szlifierki przecięciu części blisko półmetrowego pręta, który dodatkowo ciążył i sprawiał dziecku ból - opisują strażacy.

CZYTAJ TEŻ: Wypadek wozu straży pożarnej ze Zgierza! Trzech strażaków w szpitalu [ZDJĘCIE]

Tak zaopatrzone dziecko, pod opieką rodzica zostało przekazane przybyłemu a miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Do innego, tragicznego w skutkach wypadku, z udziałem nastoletniego chłopca doszło 3 grudnia pod Sieradzem. Tam, pijany 27-latek wjechał w dwóch nastolatków jadących na rowerach. Niestety, 13-letni Oliwier nie przeżył.

Tego samego dnia, pijana 29-latka jadąca z 10-letnim synem, zjechała na przeciwległy pas, po czym auto dachowało. Poszkodowanych, w ostatniej chwili wydobył z samochodu świadek wypadku. Chwilę później auto spłonęło.

Policja apeluje o ostrożność.

Miał ponad 2 promile. Jechał autem z wypożyczalni
Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś świadkiem wypadku?