Jeziorsko: ktoś znalazł na plaży GRANAT! Zrobiło się niezłe zamieszanie

i

Autor: Policja

Jeziorsko: ktoś znalazł na plaży GRANAT! Zrobiło się niezłe zamieszanie

2021-03-10 11:35

Na plaży zbiornika Jeziorsko w ostatnich dniach znaleziono granat. Na miejsce natychmiast pojechała policja. Jak się okazało, był to granat ręczny z okresu II wojny światowej. Konieczne było zabezpieczenie terenu i dalsze czynności z udziałem specjalistów. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać, ani ich przenosić.

W poniedziałek (8 marca) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach otrzymał zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu na plaży zbiornika Jeziorsko w gminie Pęczniew. - Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci w celu zabezpieczenia terenu. Wezwany został również funkcjonariusz z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, który określił, że jest to granat ręczny z okresu II wojny światowej. Nietypowe znalezisko zostanie teraz przekazane załodze saperów z Tomaszowa Mazowieckiego, w celu detonacji na poligonie wojskowym - poinformowała policja.

Wybuch bomby Tallboy w Świnoujściu

Służby ostrzegają!

"Tego rodzaju znaleziska, pomimo upływu lat, są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Zabronione jest ich odkopywanie, przenoszenie czy ich rozbrajanie. Szczególnie apelujemy do amatorów pozyskiwania złomu!" - przestrzega policja. "W przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z jednostką policji. Apelujemy o ostrożność i rozwagę" - instruuje.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany