Koronawirus: Dyspensa dla wiernych z archidiecezji łódzkiej przedłużona! [SZCZEGÓŁY]

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. icsilviu

Koronawirus: Dyspensa dla wiernych z archidiecezji łódzkiej przedłużona! [SZCZEGÓŁY]

2021-02-12 13:05

Metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś z powodu epidemii przedłużył dyspensę od obowiązku uczestniczenia w mszy w niedziele i święta. Zachęcił do udziału w nabożeństwach w dni powszednie i za pośrednictwem mediów.

Dyspensa obejmuje wiernym archidiecezji łódzkiej i osoby przebywające w tym czasie na jej terenie, w tym w szczególności: osoby w podeszłym wieku, z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.), dzieci i młodzież szkolną oraz dorośli, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, osoby, które czują obawę przed zarażeniem, objęte kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym, wszystkim, którzy w wyniku ograniczeń prawnych nie będą mogli uczestniczyć we mszy świętej.

Bale karnawałowe w czasach pandemii

Przypomnijmy, metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś przedłuża dyspensę po raz kolejny. Tym razem, do 28 lutego.

"Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność w te dni na mszy świętej nie jest obciążona grzechem" - napisał abp. Ryś w komunikacie opublikowanym na stronie kurii łódzkiej.

Metropolita zachęcił w nim także wszystkich korzystających z dyspensy do udziału w nabożeństwach odprawianych w dni powszednie "z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych", do trwania w osobistej i rodzinnej modlitwie oraz do "duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe".

Na kanale YouTube archidiecezji codziennie o godz. 7.30 transmitowane są msze święte. Dostępne są też archiwalne zapisy, m.in. nauczania abp. Rysia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany