KORONAWIRUS: W Łódzkiem wzrasta liczba hospitalizacji związanych z COVID-19. Jak z miejscami w szpitalach?

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Parentingupstream

KORONAWIRUS: W Łódzkiem wzrasta liczba hospitalizacji związanych z COVID-19. Jak z miejscami w szpitalach?

2021-03-09 14:28

Jak informuje rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska, w regionie łódzkim z dnia na dzień obserwowany jest wzrost obłożenia w szpitalach leczących chorych na COVID-19. Jak zapewnia, sytuacja jest stale monitorowana i w razie konieczności w szpitalach w województwie łódzkim będą zapadać decyzje o zwiększeniu liczby łóżek covidowych.

Jak mówi rzeczniczka wojewody, liczba pacjentów szpitali covidowych w regionie łódzkim codziennie wzrasta. - Obserwujemy wzrost obłożenia w tych placówkach - podaje Zalewska. - To nie jest wzrost dynamiczny, ale stopniowy - zaznacza i uspokaja: "Nie ma jednak niebezpieczeństwa, że w województwie miejsc dla chorych na COVID-19 zabraknie".

Wrocławski szpital tymczasowy przyjmie pierwszych pacjentów

"Ciągle monitorujemy sytuację. W razie konieczności wojewoda będzie podejmować decyzje o zwiększeniu liczby łóżek covidowych w szpitalach regionu" - podała Zalewska.

Według danych przekazanych przez urząd wojewódzki, w porównaniu z ostatnim piątkiem, kiedy wolne były 763 miejsca dla pacjentów z COVID-19, we wtorek jest ich o 120 mniej, bo 643. Od piątku nie zmieniła się łączna liczba łóżek covidowych. W ubiegłym tygodniu i teraz jest ich w Łódzkiem 2180. Do tego należy doliczyć jeszcze miejsca na intensywnej terapii wykorzystywane w leczeniu pacjentów covidowych.

CZYTAJ TEŻ: Łódzkie. Przyszedł jako świadek, wyszedł... Z ZARZUTEM. Na komendzie wypadły mu... dealerki z białym proszkiem!

W regionie jest znacznie więcej niż w ubiegłym tygodniu gotowych do użycia respiratorów. Spośród 230 z nich, we wtorek wolne są 130 takie urządzenia. 5 marca było ich 82, zatem teraz gotowych do użytku respiratorów jest w Łódzkiem o 48 więcej niż w ostatni piątek.

Ministerstwo zdrowia potwierdziło we wtorek 9 954 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 621 w woj. łódzkim.

ZOBACZ NAJNOWSZY RAPORT MZ z regionu łódzkiego!<<