ŁKS nie dostał licencji na grę w Ekstraklasie! Widzew pod nadzorem komisji

2022-05-12 7:29
ŁKS nie dostał licencji na grę w Ekstraklasie! Widzew pod nadzorem komisji
Autor: pixabay.com, CC0 fot. jarmoluk /zdjęcie ilustracyjne

Komisja licencyjna Polskiego Związku Piłki Nożnej poinformowała, które kluby z Fortuna 1. Ligi w przypadku awansu mogą liczyć na przyznanie licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Niestety, licencji na grę w Ekstraklasie nie otrzymał ŁKS Łódź. Widzew natomiast będzie pod nadzorem komisji.

Widzew Łódź otrzymał licencję na grę w Ekstraklasie, jednak w drodze o bezpośredni awans, komisja nałożyła nadzór infrastrukturalny i finansowy. Podobną sytuację ma rywal RTS-u - Arka Gdynia. Nie ma się jednak czego obawiać, bo to tylko rutynowe zapisy licencyjne.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w Łódzkim Klubie Sportowym. Jest to jedyny klub, który spośród kandydatów do awansu nie otrzymał licencji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Noc Muzeów 2022 w Łodzi [PROGRAM]. Impreza powraca po 2-letniej przerwie!

W komunikacie związku czytamy:

"Komisja postanowiła nie przyznać Klubowi ŁKS Łódź: - licencji upoważniającej Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 w związku z niespełnieniem kryteriów F.01, F.02, F.03, F.04 oraz F.05.”

Zapisy, o których pisze PZPN tyczą się spraw finansowych takich jak: zaległości wobec piłkarzy, pracowników, urzędu skarbowego, ZUS czy federacji piłkarskiej. Od powyższej decyzji przysługuje odwołanie w terminie pięciu dni.

ZOBACZ: Łódź. Na Widzewie powstanie park wodny. Jak będzie wyglądać?

Jan Błachowicz przed walką z Rakiciem w UFC: Zwycięzca pretendentem do pasa?
Sonda
Masz ulubioną drużynę piłkarską?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE