ŁKS nie dostał licencji na grę w Ekstraklasie! Widzew pod nadzorem komisji

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. jarmoluk /zdjęcie ilustracyjne

ŁKS nie dostał licencji na grę w Ekstraklasie! Widzew pod nadzorem komisji

2022-05-12 7:29

Komisja licencyjna Polskiego Związku Piłki Nożnej poinformowała, które kluby z Fortuna 1. Ligi w przypadku awansu mogą liczyć na przyznanie licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Niestety, licencji na grę w Ekstraklasie nie otrzymał ŁKS Łódź. Widzew natomiast będzie pod nadzorem komisji.

Widzew Łódź otrzymał licencję na grę w Ekstraklasie, jednak w drodze o bezpośredni awans, komisja nałożyła nadzór infrastrukturalny i finansowy. Podobną sytuację ma rywal RTS-u - Arka Gdynia. Nie ma się jednak czego obawiać, bo to tylko rutynowe zapisy licencyjne.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w Łódzkim Klubie Sportowym. Jest to jedyny klub, który spośród kandydatów do awansu nie otrzymał licencji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Noc Muzeów 2022 w Łodzi [PROGRAM]. Impreza powraca po 2-letniej przerwie!

W komunikacie związku czytamy:

"Komisja postanowiła nie przyznać Klubowi ŁKS Łódź: - licencji upoważniającej Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 w związku z niespełnieniem kryteriów F.01, F.02, F.03, F.04 oraz F.05.”

Zapisy, o których pisze PZPN tyczą się spraw finansowych takich jak: zaległości wobec piłkarzy, pracowników, urzędu skarbowego, ZUS czy federacji piłkarskiej. Od powyższej decyzji przysługuje odwołanie w terminie pięciu dni.

ZOBACZ: Łódź. Na Widzewie powstanie park wodny. Jak będzie wyglądać?

Jan Błachowicz przed walką z Rakiciem w UFC: Zwycięzca pretendentem do pasa?
Sonda
Masz ulubioną drużynę piłkarską?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany