Łódź: 1,5-roczne dziecko ZATRUTE DOPALACZAMI! Trafiło do szpitala w ciężkim stanie

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. StockSnap

Łódź: Naćpana matka straciła świadomość. Małe dziecko połknęło dopalacze

2020-04-16 10:42

Policjanci z I Komisariatu Policji KMP w Łodzi wyjaśniają okoliczności, w jakich doszło do zatrucia niespełna półtorarocznego dziecka. W tym czasie opiekę nad nim sprawowała 38-letnia matka.

Do zdarzenia doszło dwa dni temu w jednym z mieszkań przy ul. Dowborczyków w Łodzi. Pogotowie zabrało do szpitala znajdujące się w ciężkim stanie małe dziecko.

- 38-letnia matka dziecka przyznała się mundurowym, że kilka godzin wcześniej zażyła środek odurzający, po którym straciła świadomość. Gdy się ocknęła, dziecko według niej zachowywało się normalnie. Dopiero później zauważyła niepokojące objawy. Podejrzewała, że mogło połknąć resztki dopalacza. Skontaktowała się z krewnymi, którzy powiadomili służby. Wezwana na miejsce załoga pogotowia ratunkowego zdecydowała o niezwłocznym przewiezieniu dziecka do szpitala - opisuje policja.

Policjanci na miejscu przeprowadzili oględziny pomieszczeń, rozpytali sąsiadów, krewnych kobiety, zabezpieczyli dwie tzw. dulafki ze śladami środków psychotropowych. 38-latka została zatrzymana. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie może usłyszeć zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, co zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

CZYTAJ TEŻ: Łódź: Miał pretensje do seniorki, że wyminęła go w kolejce. Atak zakończył się upadkiem, z głowy polała się krew

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z I Komisariatu Policji. O losie zatrzymanej kobiety zadecyduje prokuratura i sąd.

Gwiazdy przeciwko zaostrzaniu ustawy antyaborcyjnej