Łódź. 12- i 14-latek napadali na dzieci w parku. O ich losie zadecyduje sąd rodzinny

i

Autor: pixabay.com CC0 fot. Free-Photos /zdjęcie ilustracyjne

Szok!

Łódź. 12- i 14-latek napadali na dzieci w parku. O ich losie zadecyduje sąd rodzinny

2022-10-11 9:00

Napadali i okradali dzieci w parku Andrzeja Struga w Łodzi. Sprawcami okazali się 12- i 14-latek. Jak podaje policja, sprawa ma charakter rozwojowy. O dalszym losie nieletnich zadecyduje sąd rodzinny.

Policjanci z Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii II Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi od końca września 2022 otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących chłopców, którzy okradali młodszych kolegów na terenie parku im. Andrzeja Struga przy ul. Sędziowskiej w Łodzi. "Funkcjonariusze wiedząc, że przemoc wśród młodzieży grozi eskalacją w przypadku braku zdecydowanej reakcji, niezwłocznie podjęli czynności w celu ukrócenia nielegalnego procederu. W rezultacie przeprowadzonych działań, funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali domniemanych sprawców. Okazali się nimi 12 i 14-latek będący uczniami jednej z bałuckich szkół. Zatrzymani przyznali się do czterech napaści na innych nastolatków" - podaje nadkom. Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

"Schemat działania sprawców był zawsze taki sam. Wybierali oni osoby młodsze i słabsze fizyczne. Następnie pytali pokrzywdzonych za kim kibicują i używając groźby pobicia zabierali im drobne sumy pieniędzy. Uzyskaną gotówkę przeznaczali na swoje potrzeby" - dodaje policjant.

Policja prowadzi dalsze czynności celem ustalenia innych osób mogących paść ofiarą młodzieńców. Sprawa ma charakter rozwojowy, o dalszym losie nieletnich zadecyduje sąd rodzinny.

Sonda
Czy młodzież zachowuje się gorzej niż kiedyś?
12-LETNI nożownik zaatakował nastolatków
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany