Nowy park w Łodzi dzięki budżetowi obywatelskiemu

i

Autor: UMŁ

Nowy park w Łodzi dzięki budżetowi obywatelskiemu [FOTO]

2022-01-01 7:51

Mieszkańcy Chojen od lat nieoficjalnie wykorzystywali ten teren na rekreację, a dzięki budżetowi obywatelskiemu powstanie tam park. Mowa o terenie między ulicami Jutrzenki i św. Jana Bożego. Szczegóły w materiale.

Nowy zieleniec ma hektar powierzchni i znajduje się między ulicami Jutrzenki i św. Jana Bożego. To teren, który mieszkańcy osiedla przez lata wykorzystywali na rekreację, tyle że nieoficjalnie. Niedawno jednak miastu udało się rozstrzygnąć spór ze spółdzielnią o działki przy ul. Jutrzenki i przejąć je na własność. Początkowo teren miał trafić na sprzedaż, ale na wniosek mieszkańców, zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego, powstanie tam park.

ZOBACZ TEŻ: Arturówek z nową plażą! "Szmaragdowa Riwiera" nabiera kształtu!

Poradnik Zdrowie: wpływ smogu na zdrowie

W tym roku, w pierwszym etapie urządzania zieleńca, wytyczono alejki spacerowe, zamontowano oświetlenie i dokonano nowych nasadzeń. W grudniu oficjalnie utworzono przy ul. Jutrzenki park i nazwano go Zatorze.

– W przyszłym roku będziemy dalej urządzać tę przestrzeń we współpracy z mieszkańcami. Wiosną zorganizujemy warsztaty, na których zastanowimy się razem, jak jeszcze możemy urozmaicić park, żeby służył zarówno dzieciom, jak i dorosłym – mówi Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu Urzędu Miasta Łodzi.

Wcześniej w tym roku w Łodzi powstało sześć parków, m.in. przy ul. Podchorążych na Złotnie, przy ul. Konnej na Górnej oraz przy ul. Wycieczkowej na Bałutach.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany