ŁÓDŹ: 15- i 16-latek pobili starszych od siebie. BYLI PIJANI! Mogą trafić do poprawczaka

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. ICE_TheShooter

ŁÓDŹ: 15- i 16-latek pobili starszych od siebie. BYLI PIJANI! Mogą trafić do poprawczaka

2021-02-11 13:39

Dwaj nastolatkowie w wieku 15 i 16 lat zostali zatrzymani po tym, jak zaczepili i zaatakowali na terenie jednego z łódzkich centrów handlowych 16- i 20-latka. Jak się okazało, obaj agresorzy byli pijani. Sprawą zajęli się policjanci z Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii z II Komisariatu KMP w Łodzi. Nastolatkowie mogą trafić do zakładu poprawczego.

Do zdarzenia doszło w minioną środę (10 lutego 2021 roku) około godziny 18:30 na terenie jednego z centrów handlowych na Bałutach. Policjanci z Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii II Komisariatu KMP w Łodzi otrzymali zgłoszenie dotyczące pobicia młodych mężczyzn. Na miejscu zastali patrol z Wydziału Patrolowo -Interwencyjnego, któremu ochrona sklepu przekazała dwóch chłopców w wieku 15 i 16 lat.

CZYTAJ TEŻ: Przyjechał na Retkinię okradać sklepy. Zaraz po zatrzymaniu przez policję POSZEDŁ KRAŚĆ DO NASTĘPNEGO

Najczęściej kradzione samochody [Toyota, BMW, Renault] | ESKA XD - Prosto z salonu #16

- Zgodnie z relacją obecnych osób, ujęci chłopcy mieli wspólnie pobić dwóch pokrzywdzonych w wieku 16 i 20 lat. Do zaczepki doszło na tle zainteresowań sportowych. Ponieważ nie chcieli oni udzielić odpowiedzi, jakiemu klubowi kibicują, zostali kilkakrotnie uderzeni pięścią w twarz. Dalszej eskalacji przemocy zapobiegła interwencja pracownika ochrony obiektu i ujęcie agresywnych nastolatków. Jak się okazało byli oni nietrzeźwi - mając odpowiednio około 1,2 promila i 2 promile alkoholu we krwi - podaje policja.

Obaj niebawem usłyszą zarzuty dotyczące pobicia, za co odpowiedzą przed sądem rodzinnym. Grozić im może umieszczenie w zakładzie poprawczym.

Nasi Partnerzy polecają