Łodzianie wyłudzili z urzędu pracy KILKADZIESIĄT TYSIECY unijnej dotacji!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Łodzianie wyłudzili z urzędu pracy KILKADZIESIĄT TYSIECY unijnej dotacji!

2021-02-11 12:02

Policjanci z Łodzi zatrzymali dwie osoby, które odpowiedzą za wyłudzenie z urzędu pracy kilkudziesięciu złotych dotacji na podjęcie działalności gospodarczej. Pieniądze pochodziły z Europejskiego Funduszu Społecznego. Kobiecie i mężczyźnie grozi do ośmiu lat więzienia. Policja zapowiada, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Z ustaleń policjantów wynikało, że mogło dojść do nieprawidłowości przy pozyskiwaniu środków unijnych na wsparcie przy założeniu jednoosobowej działalności w jednym z łódzkich urzędów pracy.

- Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy był bardzo obszerny - podaje policja. - Wskazywał, że działalność beneficjentów pomocy finansowej dotyczyła lat 2018- 2020 - dodaje.

CZYTAJ: ŁÓDŹ: Kiedy potrzebowali pieniędzy... DRUKOWALI JE. Mogą trafić do więzienia NA WIELE LAT

5 lutego 2021 roku policjanci, działając na podstawie postanowień prokuratorskich, zatrzymali dwie osoby podejrzewane o wyłudzenia. Dodatkowo zabezpieczyli dokumentację księgową świadczącą o rozliczeniu się wspomnianych podmiotów gospodarczych z pozyskanej bezprawnie dotacji unijnej.

Kraków: SZOK! Okradali kościelne skarbonki! Gang rabusiów zatrzymany przez policjantów

38-latek, który był pomysłodawcą przestępstwa usłyszał zarzuty oszustwa finansowego i fałszowania dokumentacji. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat więzienia.

ZOBACZ TEŻ: ZDUŃSKA WOLA: Ukrywał na swojej posesji GIGANTYCZNY MAJĄTEK. Policja znalazła HELIKOPTER, jacht, skuter wodny i dużo więcej! [ZDJĘCIA]

Łodzianie wyłudzili z urzędu pracy KILKADZIESIĄT TYSIECY unijnej dotacji!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

33-letnia kobieta odpowie dodatkowo za użycie poświadczeń nieprawdy. Podejrzanej również grozi kara do 8 lat za kratkami. Śledczy szacują, że wartość wyłudzonej dotacji wynosi blisko 58 tysięcy złotych. Oboje podejrzani zostali objęci policyjnymi dozorami. Policja zapowiada, że sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Nasi Partnerzy polecają