Łódź: Akcja szczepień dla bezdomnych. Gdzie i kiedy będzie można się zaszczepić?

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Łódź: Akcja szczepień dla bezdomnych. Gdzie i kiedy będzie można się zaszczepić?

2021-06-20 8:14

W niedzielę, 20 czerwca, w Łodzi odbędzie się akcja szczepień dla osób bezdomnych. Specjalny punkt szczepień zostanie uruchomiony w centrum miasta, przed łódzką archikatedrą przy ul. Piotrkowskiej. Akcja zorganizowana przez Urząd Wojewódzki i Wojewódzką Stację Ratownictwa Medycznego w Łodzi rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do 18:00.

Specjalny punkt szczepień czynny od godz. 10 do godz. 18 zlokalizowano przed łódzką archikatedrą przy ul. Piotrkowskiej na placu im. Jana Pawła II w Łodzi - informuje PAP. Stosowane będą jednodawkowe preparaty firmy Johnson&Johnson.

Szczepienia przeznaczone są dla wszystkich osób zainteresowanych zaszczepieniem się, a w szczególności dla osób, które dotknął bezdomności, przebywających na terenie Łodzi.

- Przeciw COVID-19 będą mogły się zaszczepić zarówno osoby posiadające jakikolwiek dokument potwierdzający tożsamość, znające swój numer PESEL, jak i ci, którzy nie mogą okazać się żadnym dokumentem - informuje rzecznik Caritas Archidiecezji Łódzkiej Tomasz Kopytowski. - Ta druga grupa jednak nie zostanie odnotowana w systemie, ani nie otrzyma poświadczenia szczepienia - dodaje.

Akcja szczepienia osób bezdomnych zostanie powtórzona także w następną niedzielę 27 czerwca.

Czytaj też: Łódź. Co dalej z dyspensą od uczestnictwa w mszach? Biskupi podjęli jednogłośną decyzję!

W Łódzkiem jest już ponad 1,7 mln zaszczepionych minimum jedną dawką. To o ponad 77 tys. osób więcej niż w minioną środę 16 czerwca.

W całym kraju ogólna liczba szczepień przekroczyła już 26,2 mln. Całkowicie zaszczepionych jest w Polsce ponad 10,9 mln osób.

Czytaj też: Punkt szczepień w łódzkiej Manufakturze. Bez rejestracji i zapisów! [SZCZEGÓŁY]

Nowy spot zachęcający do szczepienia na koronawirusa
Nasi Partnerzy polecają