ŁÓDŹ: Co zrobić z choinką po świętach? To punkty, w których możesz ją oddać! [WARUNKI, ADRESY, GODZINY]

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. schnappi

ŁÓDŹ: Co zrobić z choinką po świętach? To punkty, w których możesz ją oddać! [WARUNKI, ADRESY, GODZINY]

2021-01-05 9:05

Od 4 do 31 stycznia 2021 r., w trzech punktach w Łodzi, można oddać po świętach choinkę. Przyjmowane są wyłącznie drzewka w doniczkach, które następnie można będzie nasadzić. Sprawdźcie adresy punktów i godziny przyjmowania choinek.

Zgodnie z tradycją, w grudniu, w dziesiątkach tysięcy łódzkich domów pojawiły się żywe choinki bożonarodzeniowe. Mimo pandemii, Leśnictwo Miejskie i łódzki Ogród Botaniczny, będą zbierać choinki w doniczkach.

ZOBACZ TEŻ: W Łodzi, zamiast tradycyjnego Orszaku Trzech Króli, CHALLENGE! Ostatnia szansa, by przyłączyć się do Golec Uorkiestra i Zakopower! [WIDEO]

- W czasach walki z gwałtownymi zmianami klimatycznymi nasadzenia drzew są jednym z kluczowych narzędzi. Dlatego zamiast wyrzucać po Świętach bożonarodzeniowe drzewka na śmietnik, zachęcamy łodzian do przywiezienia choinki nam i dołożenia w ten sposób swojej cegiełki do zwiększania liczby drzew w Łodzi – mówi Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu Urzędu Miasta Łodzi.

W tym roku do akcji włącza się również Centrum Handlowe „Tulipan” przy al. Piłsudskiego 94, gdzie drzewka można będzie przywieźć w poniedziałek 18 stycznia.

- Zebrane choinki będą odpowiednio zabezpieczane przez specjalistów pracujących w Leśnictwie Miejskim i Ogrodzie Botanicznym, a następnie zostaną nasadzone na miejskich terenach zieleni w sezonie wiosennym – dodaje Małgorzata Kryzińska, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi.

Zbiórka choinek w Łodzi. Tu można oddać drzewka:

Ogród Botaniczny – przy wejściu od strony ul. Retkińskiej 39/65

  • Oznaczone miejsce zbioru choinek znajdzie się tuż za bramą wjazdową na teren Ogrodu od strony ul. Retkińskiej przy nieużytkowanym obecnie kiosku. 4 – 31 stycznia 2021 r. w godz. 7-19

Leśnictwo Miejskie – ul. Łagiewnicka 305

  • Oznaczone miejsce zbiórki znajdzie się przy Leśniczówce lub przy bramie. 4 – 31 stycznia 2021 r. w godz. 7-19

Centrum Handlowe „Tulipan” – al. Piłsudskiego 94

  • Oznaczone miejsce zbiórki znajdzie się na parkingu przy galerii. DZIEŃ: 18 stycznia 2021 r. w godz. 10-20
Cola tylko dla bogatych, jak w PRL-u. Efekt podatku cukrowego.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany