Orszak Trzech Króli 2021 w Łodzi: Wszyscy nagrywają w szczytnym celu! Oto Golec Uorkiestra, Zakopower, rodziny i przyjaciele! [WIDEO]

i

Autor: Fb

W Łodzi, zamiast tradycyjnego Orszaku Trzech Króli, CHALLENGE! Ostatnia szansa, by przyłączyć się do Golec Uorkiestra i Zakopower! [WIDEO]

2021-01-04 15:19

Orszak Trzech Króli 2021 odbędzie w 2021 roku w formie charytatywnej. Abp Grzegorz Ryś zainicjował challenge, w którym zbierane są środki na rzecz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Łupkowej oraz Domu Samotnej Matki. Metropolita Łódzki zorganizował kolędową akcję, w której wzięli już udział m.in. Golec Uorkiestra czy Zakopower. Zobaczcie ich nagrania!

Wyzwanie rzucone przez abp Grzegorza Rysia polega na nagraniu dowolnej kolędy i opublikowaniu jej w mediach społecznościowych z hashtagiem #OrszakwŁodzi i opisem akcji. Do podjęcia wyzwania należy nominować minimum 3 osoby, które mają wykonać je w 48 godzin. Następnie, na platformie dobromat24.pl, dokonuje się wpłaty darowizny na rzecz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci.

- Hospicjum otacza opieką 97 małych pacjentów, z których większość potrzebuje specjalistycznego sprzętu medycznego. Obecnie na przyjęcie do Hospicjum czeka pięcioro dzieci, dla których brakuje respiratorów. Koszt jednego urządzenia to minimum 21 000 zł. Potrzeba więc 105 000 zł - czytamy.

W akcji mogą wziąć udział nie tylko zaproszeni. Abp Grzegorz Ryś zachęca: "niech każdy poczuje się nominowany". Sam rozpoczął challenge, śpiewając ""A wczora z wieczora" w góralskim przebraniu. Wśród tych, którzy odpowiedzieli na jego apel są wielopokoleniowe rodziny, przyjaciele, duchowni, a nawet pracownicy Szpital Kopernika w Łodzi czy też znani artyści tacy, jak Golec Uorkiestra czy zespół Zakopower.

Zobaczcie i posłuchajcie sami!:

Ponadto, trwa również zbiórka darów, które zostaną dostarczone w symbolicznym orszaku 6 stycznia. - Tak, jak Trzej Królowie przynieśli Jezusowi w darze złoto, kadzidło i mirrę, tak uczestnicy Łódzkiego Orszaku będą mogli przynieść Nowonarodzonemu swój dar: pieluszki, mleko w proszku, kosmetyki dla niemowląt lub dar pieniężny. Dnia 6 stycznia Trzej Królowie przekażą te dary najbardziej potrzebującym dzieciom naszego miasta z Domu Samotnej Matki oraz z Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Łupkowej - informuje Metropolita Łódzki.

ZOBACZ TEŻ: Łodzianie jeszcze przed koronawirusem OMIJALI KOŚCIÓŁ szerokim łukiem! Badanie ISKK jasno to pokazuje [DANE]

Tegoroczny Orszak Trzech Króli można będzie śledzić online.

Najstraszniejsze przepowiednie jasnowidza Jackowskiego na nowy rok
Nasi Partnerzy polecają