Łódź: DYSPENSA w kościele przedłużona! Archidiecezja Łódzka przypomina o bezpieczeństwie

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. icsilviu

Łódź: DYSPENSA w kościele przedłużona! Archidiecezja Łódzka przypomina o bezpieczeństwie

2020-12-03 14:49

Dyspensa dla wiernych należących do archidiecezji łódzkiej została przedłużona do 27 grudnia 2020 r. Jednocześnie abp Grzegorz Ryś przypomina o środkach bezpieczeństwa tym, którzy decydują się przyjść do kościoła.

Pandemia koronawirusa wciąż szaleje. Archidiecezja łódzka po raz kolejny zdecydowała się na przedłużenie dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta. Dyspensa ta obowiązuje do dnia 27 grudnia 2020 r. i tyczy się wszystkich wiernych archidiecezji łódzkiej i osób przebywających w tym czasie na jej terenie.

ZOBACZ TEŻ: Dominikanie Łódź: msze online, roraty, różaniec na żywo i rekolekcje. Sprawdź, co u Dominikanów w grudniu!

Jednocześnie abp Grzegorz Ryś przypomina o konieczności przestrzegania reżimu sanitarnego i prosi wiernych, którzy będą uczestniczyć w liturgii w świątyni, o dezynfekowanie rąk, zachowanie odległości i pamiętanie o limitach nałożonych przez władze epidemiologiczne.

Metropolita łódzki zachęca również do przyjmowania Komunii Świętej na rękę, a w czasie adwentowym o nie odkładanie sakramentu pokuty na czas tuż przed świętami. Do duchownych natomiast apeluje o zakładanie maseczek higienicznych do udzielania Komunii Świętej, dbanie o paramenty liturgiczne, o organizowanie rekolekcji adwentowych w sposób „hybrydowy”.

Tak się zmieniał ojciec Rydzyk