Koronawirus u Dominikanów. Fatalne informacje. Jest bardzo źle

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Robert Cheaib

Dominikanie Łódź: msze online, roraty, różaniec na żywo i rekolekcje. Sprawdź, co u Dominikanów w grudniu!

2020-12-03 13:05

Łódzcy Dominikanie po kwarantannie ponownie otworzyli klasztor. Wciąż jednak łączyć się z nimi można przez internet. Na kanale Dominikanie Łódź transmitowane są msze online oraz roraty na żywo. Co z różańcem w grudniu? Jak będą wyglądały rekolekcje? Sprawdźcie szczegóły!

W ostatnim czasie kaplica klasztorna u Dominikanów przy ul. Zielonej w Łodzi, z powodu kwarantanny, była zamknięta. Dominikanie otworzyli ją ponownie 29 listopada. Wciąż jednak, ze względu na sytuację epidemiczną, w wielu wydarzeniach, można uczestniczyć za pośrednictwem internetu. Msze święte online Dominikanie z Łodzi opanowane mają do perfekcji. Jak zapowiedział o. Adam Szustak na kanale Dominikanie Łódź, w grudniu na wiernych czeka kilka zmian.

CZYTAJ: Koronawirus: w woj. łódzkim już PONAD 1000 ZGONÓW! PRZERAŻAJĄCE DANE!

Różaniec na żywo - zawieszony

- W grudniu nie jesteśmy w stanie robić już codziennych różańców, dlatego, że pojawiło się już trochę rekolekcji, część braci wyjeżdża, po prostu nie mamy takich sił przerobowych - tłumaczy dominikanin na kanale na YT.

Jednak, jak zapowiada, w grudniu można będzie brać udział w dwóch rodzajach spotkań na żywo.

Dominikanie: msze online

Jak do tej pory, w każdą niedzielę o godz. 12:00 odbywa się msza święta online. Transmisję mszy na żywo można oglądać na kanale Dominikanie Łódź.

Ponadto, raz w tygodniu ma miejsce transmisja rorat z kaplicy. Roraty online odbywają się w środy o godz. 6:30.

Zobaczcie nagranie z ostatniej mszy świętej roratniej:

Rekolekcje z Dominikanami

Jak zapowiedział o. Adam Szustak, ojcowie przygotowują wydarzenie specjalne. - W trzecim tygodniu adwentu bardzo chcielibyśmy zaprosić Was na rekolekcje, które poprowadzą wszyscy Bracia z Łodzi - mówi dominikanin.

Rekolekcje u dominikanów będę nagrywane wcześniej, a nagrania publikowane będą na kanale Dominikanie Łódż przez 5 kolejnych dni, od poniedziałku do piątku. Według zapowiedzi o. Adama, konferencje będą pojawiać się codziennie wieczorem. Ich myśl przewodnia to "Oczekiwania".

Na kanale Dominikanie Łódź regularnie publikowane są również kazania z codziennych mszy. Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.lodz.dominikanie.pl.

Tak się zmieniał ojciec Rydzyk
Nasi Partnerzy polecają