ŁÓDŹ. Gnał BWM ponad 140 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawko [ZDJĘCIA]

2020-10-04 11:52

Nie będzie dobrze wspominał nocnej przejażdżki ulicą Ofiar Terroryzmu 11 Września w Łodzi 20-letni kierowca BMW. Mężczyzna ponad dwukrotnie przekroczył tam dopuszczalną prędkość. Teraz przez trzy miesiące będzie musiał obyć się bez prawa jazdy.

Policjanci z łódzkiej grupy SPEED w nocy z soboty na niedzielę (3.10/4.10) prowadzili działania przeciwko kierowcom, którzy w lekceważący sposób ignorowali ograniczenia prędkości w mieście. W efekcie nałożyli 28 mandatów i odebrali 11 praw jazdy.

Prawdziwym rekordzistą okazał się 20-letni kierowca BMW, który w momencie pomiaru prędkości na ulicy Ofiar Terroryzmu 11 Września, na liczniki miał aż 143 km/h.

- Policjanci patrolowali wszystkie łódzkie ulice koncentrując się jednak na tych, na których częściej ujawniane są naruszenia ograniczeń prędkości, a które to sami mieszkańcy Łodzi wskazują chociażby za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – mówi Marzanna Boratyńska z łódzkiej drogówki. - Około północy na ulicy Ofiar Terroryzmu funkcjonariusze zatrzymali BMW, którego kierujący jechał z prędkością 143 km/h w miejscu, gdzie dozwolone jest 70 km/h. 20-latek stracił prawo jazdy i został ukarany dwoma mandatami karnymi w wysokości łącznej 700 zł.

Baran z Audi złapany przez grupę Speed. Podczas pościgu zebrał 87 punktów karnych!
Nasi Partnerzy polecają