ŁÓDŹ. Hodował marihuanę w namiocie... W BLOKU! Może pójść za kratki nawet na 3 lata

i

Autor: Policja /BE

ŁÓDŹ. Hodował marihuanę w namiocie... W BLOKU! Może pójść za kratki nawet na 3 lata

2021-03-08 14:13

Policja w Łodzi zatrzymała 29-latka, który w swoim mieszkaniu na łódzkich Bałutach hodował marihuanę. Funkcjonariusze wyczekali moment, kiedy mężczyzna wracał do domu i weszli razem z nim. Sprawdzając pomieszczenia znaleźli namiot ze specjalistycznym sprzętem do uprawy konopi. Teraz mężczyźnie grozi nawet do 3 lat za kratkami.

Akcja policji miała miejsce 5 marca. Około godziny 19:30, funkcjonariusze przejeżdżający nieopodal ulicy Sędziowskiej, zauważyli młodego mężczyznę podejrzewanego o przestępczą działalność. Widząc, że 29-latek zmierza do swojego mieszkania, kryminalni postanowili wykorzystać okazję i sprawdzić posiadane informacje. W chwili, gdy mężczyzna otwierał drzwi, policjanci podeszli do niego i poprosili o okazanie wnętrza pomieszczeń. - Przypuszczenia stróżów prawa potwierdziły się. W mieszkania policjanci znaleźli specjalnie zaadaptowany namiot. Wewnątrz rosły cztery sadzonki konopi. Z tych roślin można było uzyskać około 88 gramów marihuany o czarnorynkowej wartości około 2,5 tysiąca złotych - podaje policja.

CZYTAJ TEŻ: ŁÓDŹ. Zatrzymania pseudokibiców na Górnej. Po tej akcji policji KOLEJNI ZGŁOSILI SIĘ SAMI!

Przerabiali porsche, bmw, audi na ciężarówki. Skarb Państwa stracił 35 mln zł

Policjanci zabezpieczyli również specjalistyczny sprzęt do uprawy roślin tropikalnych: lampę ze sterownikiem, filtr z wentylatorem, stację pogodową oraz sterownika czasowego, w który wyposażony był namiot. Ponadto w mieszkaniu 29-latka znaleziono około 4 gramów gotowej marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut uprawy i posiadania nielegalnych używek. Za to przestępstwo grozić mu może kara do 3 lat więzienia.

CZYTAJ TEŻ: Policjantka przyłapana na... kradzieży w Galerii Łódzkiej?! WSZYSCY W SZOKU! Konsekwencje będą surowe

Sonda
Czy marihuana powinna być w Polsce legalna?