ŁÓDŹ. Zatrzymania pseudokibiców na Górnej. Po tej akcji policji KOLEJNI ZGŁOSILI SIĘ SAMI!

i

Autor: KEPI /Policja

ŁÓDŹ. Zatrzymania pseudokibiców na Górnej. Po tej akcji policji KOLEJNI ZGŁOSILI SIĘ SAMI!

2021-03-05 9:06

Brali udział w "ustawkach", w końcu się doigrali. Policja w Łodzi weszła do mieszkań trzech mężczyzn podejrzanych o udział w bójkach pseudokibiców. Podczas akcji zatrzymani zostali: 20-, 28- i 30-latek. Dodatkowo, do Prokuratury Okręgowej w Łodzi, sami stawili się kolejni dwaj podejrzani. Cała piątka usłyszała zarzuty udziału w bójce, za co grozić może nawet do 3 lat więzienia. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje prokuratura i sąd.

Sprawa sięga 2018 roku. Wówczas w wakacje na terenie Bałut doszło do dwóch bójek pomiędzy zwaśnionymi pseudokibicami łódzkich drużyn. - Młodzi, zamaskowani mężczyźni, będący sympatykami lokalnych klubów piłkarskich starli się ze sobą. Policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości pseudokibiców z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, skrupulatnie analizowali zgromadzony materiał dowodowy, przesłuchiwali świadków i stopniowo ustalali osoby biorące czynny udział w tych zdarzeniach. 25 lutego 2021 roku policjanci, dysponując postanowieniami wydanymi przez Prokuraturę Okręgową w Łodzi, wkroczyli do trzech mieszkań znajdujących się na dzielnicy Łódź-Górna gdzie zatrzymali mężczyzn w wieku 20, 28 i 30 lat. Podczas przeszukania mieszkania jednego z nich zabezpieczony został gram marihuany - opisuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Krwawa jatka w kościele! ZDEMOLOWALI zabytkową świątynię

Jak podaje policja, dzień później, do Prokuratury Okręgowej w Łodzi stawił się 32-latek, który wiedział, że nie uniknie odpowiedzialności karnej w związku z uczestnictwem w zdarzeniach objętych postępowaniem. Kolejny mężczyzna w wieku 27-lat stawił się do prokuratury 2 marca 2021 roku.

ZOBACZ TEŻ: Łódzkie. Sprawcy brutalnego pobicia księdza postawiono zarzut USIŁOWANIA ZABÓJSTWA!

Ostatecznie cała piątka usłyszała zarzuty udziału w bójce, za co grozić może nawet do 3 lat za kratkami. 28 i 32- latek odpowiedzą także za posiadanie narkotyków. Część z zatrzymanych mężczyzn była w przeszłości notowana za inne przestępstwa. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje prokuratura i sąd.

Nasi Partnerzy polecają