Łódzkie. Sprawcy brutalnego pobicia księdza postawiono zarzut USIŁOWANIA ZABÓJSTWA!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Łódzkie. Sprawcy brutalnego pobicia księdza postawiono zarzut USIŁOWANIA ZABÓJSTWA!

2021-03-04 14:52

Zarzut usiłowania zabójstwa księdza postawiła prokuratura 47-latkowi, który zaatakował proboszcza parafii rzymsko-katolickiej Wielka Wola w Paradyżu (Łódzkie). W miniony wtorek (2 marca) ksiądz z poważnymi obrażeniami głowy trafił do jednego z łódzkich szpitali. Zatrzymanemu przez policję mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Do napaści na kustosza Sanktuarium w Paradyżu doszło we wtorek po godz. 19. Policjanci zostali wówczas powiadomieni o poważnych obrażeniach ciała, w tym głowy, jakich doznał 69-letni ksiądz, wieloletni proboszcz paradyskiej parafii. Duchowny miał zostać zaatakowany przez nieznanego sprawcę, kiedy zamykał bramę na plebanię.

Pijany ksiądz sikał na ulicy i awanturował się z policją?

Ksiądz z poważnymi obrażeniami głowy trafił do jednego z łódzkich szpitali. Zdaniem lekarzy, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

CZYTAJ TEŻ: Ksiądz Michał Misiak pomaga mieszkańcom Tanzanii. Łódzka kuria ODCINA SIĘ od jego działań!

"Mundurowi od chwili zgłoszenia przez całą noc i kolejny dzień intensywnie pracowali nad ustaleniem okoliczności, w jakich pokrzywdzony doznał tak poważnych obrażeń ciała. Policjanci brali pod uwagę różne hipotezy. Jednak skrupulatnie zebrane dowody i ich analiza dały podstawę do stwierdzenia, że 69-letni ksiądz padł ofiarą brutalnej napaści" – wyjaśniła rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Opocznie asp. szt. Barbara Stępień.

Śledztwo doprowadziło kryminalnych do 47-letniego mieszkańca gminy Paradyż, który mógł mieć związek z napadem. W trakcie przesłuchania podejrzewany przyznał się do napaści. Zdaniem policjantów mężczyzna w chwili popełnienia przestępstwa był nietrzeźwy.

CZYTAJ TEŻ: ALE WTOPA! Internauci i aktywiści oburzeni postem urzędu miasta: "Niebiańsko? To zabija łodzian!"

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany