27-latek zrobił sobie rajd po stacjach benzynowych. Jednego dnia UKRADŁ 200 litrów paliwa!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

27-latek zrobił sobie rajd po stacjach benzynowych. Jednego dnia UKRADŁ 200 LITRÓW paliwa!

2021-03-02 11:46

Łódzcy policjanci zatrzymali 27-latka podejrzanego o kradzież paliwa. Mężczyzna, jednego dnia, urządził sobie rajd po stacjach benzynowych znajdujących się na terenie Rzgowa, Zgierza i Łodzi. W samochodzie, którym się poruszał, zabezpieczyli 8 pojemników z 200 litrami paliwa, o wartości przekraczającej tysiąc złotych. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży, co zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Do wydarzeń doszło w minioną niedzielę (28 lutego). Policjanci z łódzkiej drogówki zostali skierowani na ulicę Strykowską, którą miał się poruszać sprawca kradzieży paliwa. Wkrótce zauważyli i zatrzymali pojazd do kontroli. - Za kierownicą opla siedział nietrzeźwy (ponad 0,8 promila w organizmie) i nieposiadający uprawnień do kierowania 27-latek. Dodatkowo, samochód nie miał aktualnej polisy, ani ważnego przeglądu technicznego. Wewnątrz znajdowało się 8 pojemników o różnej pojemności, wypełnionych cieczą o zapachu benzyny - opisuje policja.

Wózkiem inwalidzkim jechała po S5! 38-latka mogła stracić życie

Mężczyzna, w rozmowie z funkcjonariuszami oświadczył, że opla wraz ze znajdującą się w nim benzyną, otrzymał od nieznajomego mu bliżej mężczyzny, w zamian za jego samochód. Do wymiany miało dojść poprzedniego dnia.

CZYTAJ TEŻ: Konstantynów Łódzki: mają zaledwie 19 i 23 lata, a mogą PÓJŚĆ ZA KRATKI NAWET NA 10 LAT!

Policjanci szybko zweryfikowali jego wersję.

- Potwierdziła się ona jedynie w części dotyczącej wymiany pojazdów. Kryminalni z widzewskiego komisariatu ustalili, że 27-latek w niedzielę od samego rana urządził sobie swoisty rajd po stacjach benzynowych znajdujących się na terenie Rzgowa, Zgierza i Łodzi. Z każdej odjeżdżał bez płacenia za zatankowane paliwo. W ten sposób ukradł 200 litrów benzyny - informuje policja.

27-latek zrobił sobie rajd po stacjach benzynowych. Jednego dnia UKRADŁ 200 litrów paliwa!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Wartość strat szacowana jest na ponad tysiąc złotych. 27-latek w przeszłości był już notowany. Teraz odpowie za kradzież oraz jazdę po pijanemu. Grozi mu do 5 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa. Śledczy z VI Komisariatu ustalają teraz rzeczywistą liczbę kradzieży, których się dopuścił, wartość powstałych strat oraz czy działał sam, czy ktoś mu pomagał w tym przestępczym procederze.

ZOBACZ TEŻ: ŁÓDŹ. Ratownicy po powrocie do karetki zastali TO i... ZAŁAMALI RĘCE. Post z tym zdjęciem szybko OBIEGA INTERNET [FOTO]

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany